Nowe historie. Katecheza w opowiadaniach

Tłumaczenie: Anna Gryczyńska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie
Nuove storie per la scuola e la catechesi
83-85528-75-X
religia
Horesz

Książki z tej serii są zbiorem „historii do opowiadania”, do wykorzystania wśród dzieci i młodzieży na katechetycznych, wychowawczych i formacyjnych spotkaniach. Każda historia poprzedzona jest wstępem, który wprowadza w konkretną sytuację, po niej następuje seria wskazówek, które sugerują podjęcie dialogu i kierunki postepowania w praktyce. Opowieści nakłaniają do wspólnego przeżywania różnorodnych sytuacji w szkole, rodzinie, na katechezie.

Czarna_Strzała | 2014-10-21

Bardzo ładna książka z niezwykle mądrymi i ciekawymi opowiadaniami.

Diamante | 2016-05-01

Opowieści mojego dzieciństwa, czytała mi je starsza siostra, która teraz czyta je swoim dzieciom, ulubiona opowieść "o upartym kotku", którą pamiętam najlepiej ze wszystkich, choć dość melancholijna, przenosi znowu do błogich czasów dzieciństwa. Mądre, przyjazne, napisane barwnym językiem opowiastki, z których każda zawiera jakieś ważne przesłanie i uczy dziecka mądrości. Z całą pewnością warto sięgnąć po tę pozycję, mimo że nie należy ona do najnowszych, a właściwie wydano ją ponad 20 lat temu, zawiera ponadczasowe przesłanie, którego często w dzisiejszych bajkach brakuje.

Lukrecja | 2016-01-28
Gilraen | 2015-05-23