Detektyw Monk i brudny glina

Tłumaczenie: Paweł Laskowicz
Cykl: Detektyw Monk (tom 8)
Wydawnictwo: Rebis
Mr. Monk and the Dirty Cop

Departament Policji San Francisco przeżywa kryzys i kapitan Stottlemeyer staje przed koniecznością dokonania poważnych oszczędności. Na listę cięć w wydatkach wciąga także honoraria detektywa Monka. Kiedy jednak kapitan zostaje aresztowany pod zarzutem zamordowania innego policjanta – zarzutem popartym wieloma dowodami – o pomoc prosi oczywiście Adriana Monka, jedynego detektywa, który jest w stanie dowieść jego niewinności. Oczywiście jeśli uda mu się pokonać po drodze mnóstwo niespodziewanych przeszkód...

źródło opisu: Rebis

źródło okładki: Rebis

książek: 2023
Agata | 2015-01-12

Fajna część. Dużo się dzieje. Polecam.

chiyome | 2014-01-10
Przeczytana: 08 grudnia 2013

To nie jest pierwsza słaba książka. Ale zdaje sie, że pierwszy raz Kapitan zwolnił Monka. ze zwykłej zazdrości. to średnio mi pasuje do serialu.

Kapitan jest podejrzany o zamordowanie kolegi po fachu z którym nie darzą się wzajemną sympatią. doszło nawet do bójki. co gorsza wszystkie dowody wskazują na niego i Monk początkowo nie chce wziąć sprawy.

m-sikora | 2010-10-13

książka oparta na serialu i w pełni go ukazująca. polecam wszystkim którzy uwielbiają samego Monka, akcja w miarę też trzyma w napięciu chociaż mogło by być troszkę lepiej, natomiast opisy tego co i jak robi Monk, tego czego się boi oraz jakie ma fantastyczne pomysły na ratowanie świata są super. książce daję 5 i polecam do czytania.

Weronika | 2011-07-28
Przeczytana: 16 marca 2010

Moja recenzja:

Adrianna | 2011-03-20
Przeczytana: marzec 2011

Detektyw Monk to niezwykle barwna postać. To człowiek, który boi się wszystkiego, czego dotyka, łez, nieporządku i jedzenia w lodówce, które nie jest włożone w plastikowy woreczek i opatrzone karteczką z napisem np. Jabłko.
Dlaczego w takim razie jest najlepszym detektywem? Ano dlatego, że dostrzeżone źdźbło trawy, plamka błota czy włos, nierzadko doprowadzają go do rozwiązania zagadki!
"Detektyw Monk i brudny glina" to pierwsza z książek o detektywie Monku i jego przygodach jakie przeczytałam, natomiast spodobała mi się tak bardzo, że niebawem sięgnę po następną, to pewne! Jeżeli nie lubisz kryminałów - nie zrażaj się! Książka jest przezabawna i polecam ją każdemu. Każdemu, powtarzam! :-)
Fragmenty książki na moim blogu - www.tekstozbiornik.blog.onet.pl - zapraszam :)

Magdalena | 2013-09-29
Przeczytana: 27 września 2013

Obejrzałam kiedyś kilka odcinków serialu "Detektyw Monk", ale tytułowy bohater straszliwie mnie irytował swoimi fobiami. Książka mnie pozytywnie zaskoczyła, bo była naprawdę niezła i jakoś mniej zwracałam uwagę na wszelkie lęki Monka.

ana87 | 2016-11-09
Przeczytana: listopad 2016