Liryki lozańskie

Wydawnictwo: Universitas
poezja
Arek

Liryki lozańskie, są rozrachunkiem poety z życiem, a jednocześnie mistyczną wizją świata. Pisane pod koniec życia twórcy. Najbardziej znanym lirykiem jest: "Nad wodą wielką i czystą"

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gilles | 2015-07-12
Na półkach: Ebook, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 12 lipca 2015

Poezja to nie moja domena, jednak dobrze czasem przeczytać coś innego, człowiek całe życie się uczy a uczyć można się tylko z przeszłości. Po przeczytaniu poczułem się bliżej czasów autora.

Lenkaite | 2013-02-14
Przeczytana: listopad 2003

Sądzę, że licealista nie poczuje tych wierszy. Nie twierdzę, że 27-latka już tak:D, ale na pewno w większym stopniu. Mam zamiar sprawdzać co dziesięć lat;) Jeszcze jedno: istnieje opracowanie liryków Mariana Stali. Czytając je odnosi się wrażenie, że przez tyle lat czekały zakonserwowane w polskiej literaturze właśnie na tego Krytyka. Ogromny szacunek!

Neznaju | 2013-11-11

Dość gorzkie utwory stanowiące podsumowanie życia samego autora. Jedna z perełek w twórczości Mickiewicza.

Sofia | 2012-07-17

Piękne wiersze, dla kogoś znającego wieszcza tylko z Pana Tadeusza mogą byc szokiem.

olaf2009 | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Kunszt pisarski poety - wieszcza narodowego. Zawiera wiersze znane ze szkoły.

tainted | 2016-09-30
kelilah | 2016-08-27