Historia wielkich pomyłek

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Błądzić jest rzeczą ludzką. Nic więc w tym dziwnego, że historia ludzkości pełna jest małych i wielkich pomyłek. Autor książki, Roger Rössing, opisuje zarówno liczne zabawne przypadki, jak i dające do myślenia anegdoty dotyczące wielkich pomyłek. Zamieszcza celne puenty. Historia wielkich pomyłek to świetna książka obfitująca w zadziwiające i kuriozalne lapsusy, pomyłki i wpadki, które stanowią część historii świata.

virginia75 | 2013-12-03

Mimo nieprzychylnych opinii na jej temat zaryzykowałam i kupiłam ją. Okazała się jako tako spełnić oczekiwania skoro została pokonana w jeden wieczór.
Ogólnie taki podręcznikowy zbiór ciekawostek, jednak nie znajdziemy ich z reguły w podręcznikach historii (a szkoda - może wtedy by więcej osób doceniło tą dziedzinę zamiast przysypiać na lekcjach).

Moodi | 2014-09-17

Zbiór ciekawostek, nic więcej. Dobrze napisany/przetłumaczony, szybko się czyta. Miłośnicy historii o ile jeszcze nie znają poruszanych zagadnień będą zadowoleni.

Noemi | 2013-01-19

Dosyć nudna książka, choć opisy poszczególnych wydarzeń są krótkie, nie czuje się wielkiego zaciekawienia ani pragnienia, żeby czytać dalej. Dzięki oznaczeniu punktu kulminacyjnego każdej anegdotki możliwa wersja dla leniwych (lub wyjątkowo znudzonych) - omijanie dłużyzn i przechodzenie do meritum sprawy. Ogólnie nie polecam, zapadły mi w pamięć może ze dwie ciekawostki, większą przyjemność sprawia samodzielne wyszukiwanie historycznych smaczków.

Paulina Dąbrowska | 2015-10-30
AnaStark | 2015-06-12