Sześć barw grozy

Wydawnictwo: Czytelnik
groza, horror
horror
dona

Zbiór opowiadań spod znaku opowieści grozy. Każde rozgrywa się w innej epoce historycznej i podporządkowane jest zasadom ówczesnej mody literackiej. Wszystkie zajmują się przewrotnością ludzkiej natury, kuszonej i popychanej ku złu przez siły nadprzyrodzone.

źródło opisu: Opis autorski

nellanna | 2015-04-02

Całkiem przyzwoity zbiór opowiadań grozy.Samej grozy mniej niż odwoływania się do znakomitych przykładów z literatury, choćby Le Fanu czy E.A. Poego, stylistycznie i fabularnie.

Baltazar | 2015-05-15

Jerzy Siewierski jest przykładem pisarza, który ma dobry warsztat, ale nie ma za grosz talentu. Autor nie miał zatem problemów ze stworzeniem pastiszów konwencji właściwych dla różnych epok literackich za to kompletnie nie poradził sobie z tym, co obiecywał w tytule książki - grozy czy jakichkolwiek emocji w niej tyle, co nic. Ot, takie "przeczytać i zapomnieć".

Książka niby niezła, ale w sumie słaba.

dorkaim | 2016-02-21
Przeczytana: 16 lutego 2016

Książka zawiera typowe opowieści grozy:są w nich duchy, zjawy, widma, wampiry. Wydaje się ,że banał.Muszę jednak powiedzieć, że dawno książka nie wciągnęła mnie tak mocno.Atmosfera czegoś strasznego, złowieszczego, potwornego i mrocznego towarzyszyła lekturze cały czas... i właśnie o to chodzi w tego typu literaturze. Zachęcam do przeczytania!

frozette Paulina | 2016-07-11
Magnis | 2016-04-28