Niewidzialna broń

Cykl: Tweed (tom 10)
Wydawnictwo: Amber
By Stealth
kosmateczka

Światu zagraża straszliwe niebezpieczeństwo - zbrodnicza organizacja z Azji postanawia zdobyć władzę nad Europą. Mózgiem operacji jest bezwzględny Chińczyk, doktor Wand, wspierany przez sadystycznych morderców. W podboju ma im pomóc najnowszy, niezwykły wynalazek militarny. Tweed i jego współpracownicy, starając się zniweczyć plany Azjatów, prowadzą gorączkową walkę z czasem. Nieubłaganie zbliża się decydująca chwila.

Nitager | 2016-06-10

Następuje seryjne i niespodziewane wycofywanie się prominentnych i światłych ludzi z życia politycznego. Tweed szybko odgaduje, że są do tego zmuszani szantażem. U jednego z nich, zupełnie załamanego, znajduje w domu pełno podsłuchów, a w zamrażarce - rękę jego córki. Kto może być tym okrutnym i wyzutym z ludzkich uczuć kidnaperem? Wiadomo tylko, że to człowiek potężny...
Tak, jest w tej powieści sporo przemocy, nawet sadyzmu, ale z drugiej strony jest ona tak umiejętnie wpleciona w fabułę, że nie razi. Tweed i jego drużyna muszą szybko znaleźć sprawcę, zanim nadejdzie katastrofa. Wiadomo jedynie, że ma to coś wspólnego z technologią stealth.
Akcja dobrze poprowadzona, bohaterami są starzy znajomi, nastrój świetnie wykreowany. Dobra rozrywka, na przyzwoitym poziomie. Na tle pozostałych powieści z tej serii wypada bardzo dobrze.

zaplatani | 2016-09-03
Marduk | 2016-04-02