Terminal

Cykl: Tweed (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Terminal
kosmateczka

Nancy, młoda amerykańska lekarka postanawia odwiedzić swojego dziadka, który zupełnie nieoczekiwanie został wysłany przez rodzinę do kliniki w Szwajcarii. Razem z Nancy wyrusza jej narzeczony, dziennikarz Bobby Newman. Klinika okazuje się miejscem nader pilnie strzeżonym - prowadzone są tutaj dziwne eksperymenty, zdarzają się zastanawiające zgony. W dodatku do Boba dociera wkrótce informacja o sekretnej przesyłce, przemycanej przez kilka granic, i o tajemniczym obiekcie zwanym terminalem - wszystkie nici zaś prowadzą właśnie do kliniki. Dziennikarz próbuje rozwiązać zagadkę, ale nieznany morderca zaczyna zabijać wszystkich, którzy mogliby mu pomóc.

Nitager | 2016-06-10

Mniej więcej do połowy naprawdę dobre. Potem, gdy zaczyna już zahaczać o SF, powoli stacza się po równi pochyłej, aczkolwiek nie tak szybko, by z niej spaść.
Cenię serię o inspektorze Tweedzie i jego współpracownikach, głównie za świetnie skreowane postacie i w związku z tym znajomy, familiarny nastrój. Cieszy mnie, gdy któregoś z nich spotykam na kartach książki. Tym razem jest to Bob Newman - znany i ceniony dziennikarz, który wybrał się na urlop do Szwajcarii, aby towarzyszyć swej narzeczonej, która postanowiła odwiedzić leczącego się w szwajcarskiej klinice dziadka. Od początku ktoś dybie na ich życie. Wszyscy, którzy chcieliby skontaktować się z Bobem, giną nagłą śmiercią. O co tu chodzi?
Można przeczytać bez szkody dla wątroby - jeśli czytelnik nie spodziewa się wielkiej literatury, nie rozczaruje się. Rozrywka na przyzwoitym poziomie.

jw23 | 2012-02-25

Kolejna książka Forbesa z Bobem Newmanem. Ciekawa intryga, szybka akcja, dla miłośników gatunku pozycja obowiązkowa.

Sławomir | 2016-06-24
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Przyznam szczerze, że miałem obawy czy książka dobrze zniosła piętno czasu. No jednak trochę się przez te lata i technologicznie i politycznie zmieniło. Oczywiście całe założenie jest do dupy, bo takie eksperymenty można było sprawniej, taniej i co ważne w większej tajemnicy, o wiele prościej zorganizować niż brędzlować się z jakąś kliniką, pacjentami, ich rodzinami itp. Ale co się będę czepiał - to tylko książka:) A sama książka czyta się całkiem fajnie. Autor wszystko sprawnie rozgrywa tak, że czytelnik jest zainteresowany "co dalej". Sama końcówka to nieco błazenada a spodziewałem się i większej sensacji ale spox, nie porzygałem się.
Reasumując polecam jako całkiem przyzwoitą, nieco archaiczną, książkę sensacyjno-szpiegowską.

Marduk | 2016-04-02
wisnia666 | 2015-11-19