Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Książka jest pierwszym w literaturze światowej studium stanowiska prawnego późnorzymskich dowódców wojsk prowincjonalnych, rozpatrywanym z punktu widzenia dolnodunajskich prowincji. Chronologicznie

Sensej | 2017-05-07

Monografia "Stanowisko prawne rzymskich dowódców wojsk prowincjonalnych - duces w prowincjach Scythia Minor i Moesia Secunda" Jacka Wiewiorowskiego to studium stanowiska prawnego późnorzymskich dowódców wojsk prowincjonalnych (duces). Dla historyków prawa rzymskiego to pozycja obowiązkowa. Będzie dla nich łakomym kąskiem, lecz dla zwykłych czytelników nie interesujących się niniejszą tematyką i nieoczytanych w naukowych rozprawach będzie trudnym orzechem do zgryzienia! Czy polecam tą książkę do przeczytania? Z czystym sumieniem i zarazem pełną stanowczością - oczywiście, że tak! :)

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że jest to pierwsze ujęcie tematu w polskiej i zagranicznej literaturze. Zacznijmy najpierw od autora. Kim jest i czym się zajmuje? Jacek Tomasz Wiewiorowski to polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych oraz nauczyciel akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w historii państwa i prawa oraz prawie rzymskim. Zajmuje się...

Homo_Mediaevalis | 2014-03-11
vintyg | 2012-12-11