Lubimyczytać.pl to:

The Doors, muzyka, rock, Morrison
typ
papier
blaszanyzegarek
6.22 (64 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Jim Morrison nie żyje od ponad dwudziestu lat, zespół The Doors nie istnieje prawie tak samo długo, a przecież wydaje się to niemal niemożliwe. Muzyka, poezja, legenda i pamięć o Nim przetrwały. Grób artysty w "Zakątku poetów" na Père Lachaise do niedawna nie miał żadnych inskrypcji. Obecnie po renowacji prezentuje się bardziej okazale. Jak przedtem, tak i teraz stanowi cel pielgrzymek młodych ludzi z różnych stron świata. Mimo różnic kulturowych i językowych rozumieją się bez słów. Recytują jego wiersze, śpiewają piosenki, zapalają znicze, przynoszą kwiaty i oddają się chwilom zadumy. Legenda o Nim jest wciąż tak samo żywa. Nie może być inaczej, bo szaman to jakby pół-bóg. A bogowie nie umierają...

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Magura | 2013-06-25

Książka dobra, dla mnie jako fanki wszelkiej działalności artystycznej Morrsiona dość ciekawa, aczkolwiek spodziewałam się więcej wątków typowo biograficznych.

Mateusz | 2013-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Sporo ciekawostek w przystępnej, treściwej formie.

Varken | 2014-01-01

Dużo informacji i ciekawostek, lecz w porównaniu z innymi książkami o The Doors wypada słabo.

Henio | 2012-07-10

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku