Okładka książki The Doors: Czas Apokalipsy

The Doors, muzyka, rock, Morrison
typ
papier
blaszanyzegarek
6,26 (74 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Jim Morrison nie żyje od ponad dwudziestu lat, zespół The Doors nie istnieje prawie tak samo długo, a przecież wydaje się to niemal niemożliwe. Muzyka, poezja, legenda i pamięć o Nim przetrwały. Grób artysty w "Zakątku poetów" na Père Lachaise do niedawna nie miał żadnych inskrypcji. Obecnie po renowacji prezentuje się bardziej okazale. Jak przedtem, tak i teraz stanowi cel pielgrzymek młodych ludzi z różnych stron świata. Mimo różnic kulturowych i językowych rozumieją się bez słów. Recytują jego wiersze, śpiewają piosenki, zapalają znicze, przynoszą kwiaty i oddają się chwilom zadumy. Legenda o Nim jest wciąż tak samo żywa. Nie może być inaczej, bo szaman to jakby pół-bóg. A bogowie nie umierają...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Jagoda | 2014-07-11

Mimo, że książka interesująca (no, bo skoro po nią sięgam, to zapewne interesują mnie doorsi...), to jednak wciąż szukam dobrej, nie-mistycznej - albo przeciwnie, do granic możliwości mistycznej - biografii zespołu albo Morrisona.
Kłopot z książkami o The Doors i Jimie zawsze dla mnie polega na tym, że autorzy nie umieją określić, czy piszą o Morrisonie, czy o zespole. Ta książeczka też ma z tym spory problem. W tytule wskazuje się na zespół, ale skoro tak, to po co obszerny rozdział o Jimie i Pam? Albo jeśli już, to dlaczego nie ma równie wiernie opisanych rozdziałów o reszcie? No, chyba, że skład The Doors wymieniamy właśnie tak: Morrison i reszta.
Może trochę niesprawiedliwe te słowa krytyki, bo jednak sporo informacji o muzykach także w niej umieszczono. Aczkolwiek zachwyty nad filmem z Valem Kilmerem też nieuprawnione moim zdaniem - ten film ma ten sam problem, o którym mówiłam: nazywa się The Doors, ale opowiada o Jimie.
Niechże się ktoś wreszcie weźmie za napisanie dobrej...

Magura | 2013-06-25

Książka dobra, dla mnie jako fanki wszelkiej działalności artystycznej Morrsiona dość ciekawa, aczkolwiek spodziewałam się więcej wątków typowo biograficznych.

Mateusz | 2013-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Sporo ciekawostek w przystępnej, treściwej formie.

Varken | 2014-01-01

Dużo informacji i ciekawostek, lecz w porównaniu z innymi książkami o The Doors wypada słabo.

Henio | 2012-07-10

Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku