Okładka książki The Doors: Czas Apokalipsy

The Doors, muzyka, rock, Morrison
typ
papier
blaszanyzegarek
6.19 (69 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Jim Morrison nie żyje od ponad dwudziestu lat, zespół The Doors nie istnieje prawie tak samo długo, a przecież wydaje się to niemal niemożliwe. Muzyka, poezja, legenda i pamięć o Nim przetrwały. Grób artysty w "Zakątku poetów" na Père Lachaise do niedawna nie miał żadnych inskrypcji. Obecnie po renowacji prezentuje się bardziej okazale. Jak przedtem, tak i teraz stanowi cel pielgrzymek młodych ludzi z różnych stron świata. Mimo różnic kulturowych i językowych rozumieją się bez słów. Recytują jego wiersze, śpiewają piosenki, zapalają znicze, przynoszą kwiaty i oddają się chwilom zadumy. Legenda o Nim jest wciąż tak samo żywa. Nie może być inaczej, bo szaman to jakby pół-bóg. A bogowie nie umierają...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Jagoda | 2014-07-11

Mimo, że książka interesująca (no, bo skoro po nią sięgam, to zapewne interesują mnie doorsi...), to jednak wciąż szukam dobrej, nie-mistycznej - albo przeciwnie, do granic możliwości mistycznej - biografii zespołu albo Morrisona.
Kłopot z książkami o The Doors i Jimie zawsze dla mnie polega na tym, że autorzy nie umieją określić, czy piszą o Morrisonie, czy o zespole. Ta książeczka też ma z tym spory problem. W tytule wskazuje się na zespół, ale skoro tak, to po co obszerny rozdział o Jimie i Pam? Albo jeśli już, to dlaczego nie ma równie wiernie opisanych rozdziałów o reszcie? No, chyba, że skład The Doors wymieniamy właśnie tak: Morrison i reszta.
Może trochę niesprawiedliwe te słowa krytyki, bo jednak sporo informacji o muzykach także w niej umieszczono. Aczkolwiek zachwyty nad filmem z Valem Kilmerem też nieuprawnione moim zdaniem - ten film ma ten sam problem, o którym mówiłam: nazywa się The Doors, ale opowiada o Jimie.
Niechże się ktoś wreszcie weźmie za napisanie dobrej ksią...

Magura | 2013-06-25

Książka dobra, dla mnie jako fanki wszelkiej działalności artystycznej Morrsiona dość ciekawa, aczkolwiek spodziewałam się więcej wątków typowo biograficznych.

Mateusz | 2013-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Sporo ciekawostek w przystępnej, treściwej formie.

Varken | 2014-01-01

Dużo informacji i ciekawostek, lecz w porównaniu z innymi książkami o The Doors wypada słabo.

Henio | 2012-07-10

Dla miłośników The Doors ciekawa historia