The Doors: Czas Apokalipsy

The Doors, muzyka, rock, Morrison
typ
papier
blaszanyzegarek
6,24 (75 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Jim Morrison nie żyje od ponad dwudziestu lat, zespół The Doors nie istnieje prawie tak samo długo, a przecież wydaje się to niemal niemożliwe. Muzyka, poezja, legenda i pamięć o Nim przetrwały. Grób artysty w "Zakątku poetów" na Père Lachaise do niedawna nie miał żadnych inskrypcji. Obecnie po renowacji prezentuje się bardziej okazale. Jak przedtem, tak i teraz stanowi cel pielgrzymek młodych ludzi z różnych stron świata. Mimo różnic kulturowych i językowych rozumieją się bez słów. Recytują jego wiersze, śpiewają piosenki, zapalają znicze, przynoszą kwiaty i oddają się chwilom zadumy. Legenda o Nim jest wciąż tak samo żywa. Nie może być inaczej, bo szaman to jakby pół-bóg. A bogowie nie umierają...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Jagoda | 2014-07-11

Mimo, że książka interesująca (no, bo skoro po nią sięgam, to zapewne interesują mnie doorsi...), to jednak wciąż szukam dobrej, nie-mistycznej - albo przeciwnie, do granic możliwości mistycznej - biografii zespołu albo Morrisona.
Kłopot z książkami o The Doors i Jimie zawsze dla mnie polega na tym, że autorzy nie umieją określić, czy piszą o Morrisonie, czy o zespole. Ta książeczka też ma z tym spory problem. W tytule wskazuje się na zespół, ale skoro tak, to po co obszerny rozdział o Jimie i Pam? Albo jeśli już, to dlaczego nie ma równie wiernie opisanych rozdziałów o reszcie? No, chyba, że skład The Doors wymieniamy właśnie tak: Morrison i reszta.
Może trochę niesprawiedliwe te słowa krytyki, bo jednak sporo informacji o muzykach także w niej umieszczono. Aczkolwiek zachwyty nad filmem z Valem Kilmerem też nieuprawnione moim zdaniem - ten film ma ten sam problem, o którym mówiłam: nazywa się The Doors, ale opowiada o Jimie.
Niechże się ktoś wreszcie weźmie za napisanie dobrej...

Magura | 2013-06-25

Książka dobra, dla mnie jako fanki wszelkiej działalności artystycznej Morrsiona dość ciekawa, aczkolwiek spodziewałam się więcej wątków typowo biograficznych.

Mateusz | 2013-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Sporo ciekawostek w przystępnej, treściwej formie.

Varken | 2014-01-01

Dużo informacji i ciekawostek, lecz w porównaniu z innymi książkami o The Doors wypada słabo.

Henio | 2012-07-10

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku