Wściekłość

Cykl: Tweed (tom 12)
Wydawnictwo: Amber
Fury
kosmateczka

Jean Cardon, zatrudniona w niewielkiej firmie zajmującej się analizą finansową przedsiębiorstw, zostaje brutalnie zamordowana. Philip Cardon, pracownik tajnych służb brytyjskich, postanawia na własną rękę znaleźć zabójców swojej żony. Tymczasem Tweed - szef oddziału operacyjnego brytyjskich służb specjalnych - trafia na trop Gabriela March Walvisa, człowieka o stu twarzach, którego prawdziwej tożsamości nie zna nikt. Gdy okazuje się, że firma prowadzona przez Walvisa była obiektem zawodowych zainteresowań Jean, Tweed i Cardon łączą swoje siły. Szybko odkrywają, że Walvis realizuje szalony plan, od którego zależy przyszłość całej Europy.

jw23 | 2012-02-25
Przeczytana: listopad 2003

Wszystkie książki tego autora to świetna rozrywka, warta akcja i ciekawa fabuła. Warto

Nitager | 2016-06-10

Jedna z lepszych powieści z cyklu "Tweed i spółka". Głównie z powodu przekonująco opisanego stanu psychicznego jego agenta - Philipa Cardona - który po strasznej tragedii sam próbuje odnaleźć zabójców swej żony. Przyjaciele, oczywiście, nie pozostawiają go samego, ale pomagają dyskretnie, niejako prowadząc równoległe śledztwo. A to prowadzi do tajemniczego pana Walvisa, człowieka o ogromnych możliwościach.
Akcja jest tu poprawnie nakreślona. Zwłaszcza, że pan Walvis już po pewnym czasie zostaje czytelnikowi przedstawiony i może on śledzić pojedynek posunięć między nim i naszymi agentami, niby fascynujący mecz. Odbiega to od schematu, tak często stosowanego przez autora w późniejszych powieściach (schemat nosi tytuł: najmniej podejrzany i budzący największe zaufanie jest sprawcą całego zła).

Cann | 2016-03-09
Przeczytana: 22 lutego 2016

Jak dla mnie to genialna książka, przeczytana w dwa dni. Cała fabuła na tyle jest złożona iż potrafiło mnie to czasem zadziwić do się stanie.

lwica | 2014-07-06
Przeczytana: 03 lipca 2014

Bez żalu pozbędę się z mojej biblioteczki. Da się przeczytać ale wracać nie chcę .

mansonik | 2016-06-21
wisnia666 | 2015-11-19