Wybór opowiadań

Wydawnictwo: Kama
hłasko, opowiadania
Mikołaj

Zawiera opowiadania: Baza Sokołowska * Pierwszy krok w chmurach * Lombard złudzeń * Pętla * Amor nie przyszedł dziś wieczorem * Port pragnień * Robotnicy * Gawęda staromiejska * Odlatujemy w niebo *

źródło opisu: Kama, 1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
wiech | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

Opowiadania różne, ale wyjątkowa jest „Pętla”, najbardziej przejmująca. Dla samej „Pętli” warto sięgnąć po ten tomik.
Jeden dzień z życia Kuby, młodego wrażliwego, inteligentnego… alkoholika. Jego cierpienia, rozterki i rozpaczliwe próby wyjścia z nałogu.
To najlepsze opowiadanie Hłaski jakie przeczytałam.
Niesamowite, mocne, głęboko poruszające. Brak mi słów.
Niesamowity Hłasko.

MsSurrealist | 2010-10-16
Przeczytana: 16 października 2010

Myślałam, że zachwyty nad Hłaską są przesadzone, zresztą nigdy nie przepadałam za opowiadaniami. Jednak facet gryzący szklanki miał ten cholerny talent. "Pętla" jest mistrzostwem, nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam coś tak dobrego i 'mocnego', brutalnego. Daje po synapsach.

Jak to opowiadania- jednej lepsze, drugie słabsze. Niektóre kompletnie nie przypadły mi do gustu, bardzo mi się nie podobały- a może po prostu ich nie zrozumiałam? Rewelacyjnymi opowiadaniami były: ''Baza Sokołowska'' i ''Pętla''- ogromnie mnie poruszyły. Polecam przeczytać, naprawdę warto znać. Twórczość pana Marka zawsze warto przeczytać :)

ankuku | 2016-04-21
Na półkach: Przeczytane, Sławusiowe
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

"Bo dziś wiem już, że często najbardziej kochamy tych ludzi, te sprawy i te rzeczy, od których bieg życia każe nam odchodzić - nieraz na zawsze." (opow. Robotnicy)

marjasz | 2013-09-13
Przeczytana: 12 września 2013

Za samą "Pętle" dał bym 8/10. Bardzo mocna i poruszająca!

rozdwojenie | 2016-07-18
| 2016-07-16