Okładka książki Wybór opowiadań

hłasko, opowiadania
typ
papier
Mikołaj
7,06 (88 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Zawiera opowiadania: Baza Sokołowska * Pierwszy krok w chmurach * Lombard złudzeń * Pętla * Amor nie przyszedł dziś wieczorem * Port pragnień * Robotnicy * Gawęda staromiejska * Odlatujemy w niebo *

źródło opisu: Kama, 1993

Opinie czytelników
MsSurrealist | 2010-10-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 16 października 2010

Myślałam, że zachwyty nad Hłaską są przesadzone, zresztą nigdy nie przepadałam za opowiadaniami. Jednak facet gryzący szklanki miał ten cholerny talent. "Pętla" jest mistrzostwem, nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam coś tak dobrego i 'mocnego', brutalnego. Daje po synapsach.

fruta28 | 2014-09-26

Jak to opowiadania- jednej lepsze, drugie słabsze. Niektóre kompletnie nie przypadły mi do gustu, bardzo mi się nie podobały- a może po prostu ich nie zrozumiałam? Rewelacyjnymi opowiadaniami były: ''Baza Sokołowska'' i ''Pętla''- ogromnie mnie poruszyły. Polecam przeczytać, naprawdę warto znać. Twórczość pana Marka zawsze warto przeczytać :)

marjasz | 2013-09-13
Przeczytana: 12 września 2013

Za samą "Pętle" dał bym 8/10. Bardzo mocna i poruszająca!

Fenix91 | 2014-09-12

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku