Okładka książki Wybór opowiadań

papier
Mikołaj
7 (95 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Zawiera opowiadania: Baza Sokołowska * Pierwszy krok w chmurach * Lombard złudzeń * Pętla * Amor nie przyszedł dziś wieczorem * Port pragnień * Robotnicy * Gawęda staromiejska * Odlatujemy w niebo *

źródło opisu: Kama, 1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
MsSurrealist | 2010-10-16
Przeczytana: 16 października 2010

Myślałam, że zachwyty nad Hłaską są przesadzone, zresztą nigdy nie przepadałam za opowiadaniami. Jednak facet gryzący szklanki miał ten cholerny talent. "Pętla" jest mistrzostwem, nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam coś tak dobrego i 'mocnego', brutalnego. Daje po synapsach.

Jak to opowiadania- jednej lepsze, drugie słabsze. Niektóre kompletnie nie przypadły mi do gustu, bardzo mi się nie podobały- a może po prostu ich nie zrozumiałam? Rewelacyjnymi opowiadaniami były: ''Baza Sokołowska'' i ''Pętla''- ogromnie mnie poruszyły. Polecam przeczytać, naprawdę warto znać. Twórczość pana Marka zawsze warto przeczytać :)

marjasz | 2013-09-13
Przeczytana: 12 września 2013

Za samą "Pętle" dał bym 8/10. Bardzo mocna i poruszająca!

ZiOmu22 | 2015-01-28

Kalendarium literackie
  • Ryūnosuke Akutagawa
    122. rocznica
    urodzin
    Jakże godni współczucia są dobrzy ludzie. Nie popełniwszy ani jednego złego uczynku, jakże mogą znać radość z czynienia rzeczy dobrych...
  • Ernest Bryll
    80. rocznica
  • Jacques Chessex
    81. rocznica
    urodzin
    Seksualne ubóstwo, jak nazwiemy je później, towarzyszy wędrówkom strachu i wyobrażeniom Złego. Nocą samotnie podglądamy miłosne igraszki kilku zamożnych panów z ich jęczącą wspólniczką; lekki dotyk szatana, poczucie winy wtłoczone w cztery stulecia obowiązującego kalwinizmu. Bez wytchnienia tropić n... pokaż więcej
  • Delphine De Vigan
    49. rocznica
    urodzin
    Ja wiem, że czasem lepiej zostać tak wewnątrz siebie, zamkniętym. Bo wystarczy jedno spojrzenie, żeby się rozkleić, wystarczy, że ktoś wyciągnie dłoń, by człowiek nagle poczuł, jaki jest kruchy, bezbronny, by wszystko się zawaliło jak piramida z zapałek
  • Josephine Hart
    73. rocznica
    urodzin
    Nasze zdrowie psychiczne zależy od sterowania postrzeganiem - umiejętności selekcjonowania elementów niezbędnych do przetrwania, a jednocześnie ignorowania niewygodnych prawd oczywistych.
  • Martin H. Greenberg
    74. rocznica
  • Tomasz Szlendak
    41. rocznica
  • Clara Sanchez
    60. rocznica
    urodzin
    Wszystko ma związek z miłością. Miłość jest naszym przekleństwem. Uszczęśliwia nas, zniewala, demoralizuje, uczy nas nienawidzić. Wszystko się robi albo nic się nie robi z miłości. Wydaje się czymś dobrym, ale naprawdę, mówię Ci, że gdyby miłość nie istniała, nie byłoby wojen.
  • Hedda H. Robertsen
    28. rocznica
    urodzin
    I tak postanowiłam zrobić coś z moimi uczuciami. Dolać jeszcze więcej do powodzi uczuć, by była niczym lawa spływająca po zboczu góry. Czajnik, w którym bulgocze wrzątek.

Znajdź nas na Facebooku