Wilczyce (2 tomy)

Wydawnictwo: Somix
Les coures Machecoul
historyczna
kosmateczka

Akcja powieści toczy się w roku 1832, kiedy to w Wandei (środkowa część Francji, dolny bieg Loary) wybuchło powstanie, mające na celu przywrócenie monarchii. Bohaterowie powieści uwikłani są często w dramatyczne sytuacje; walczą podstępem, fortelem i z bronią w ręku. Obok charakterów prawych, odważnych i szczerze oddanych sprawie nie brak również i tych, którzy dla złota nie wahają się przed zdradą. Akcję wzbogaca ponadto niesłychanie skomplikowany wątek miłosny.

diggera | 2015-10-21

Klasyk. W tej książce znajdzie się cos dla każdego, walka o kraj (niby ten sam a jednak każdy widzi go inaczej), miłość - rezygnacja z miłości dla miłości.... aby się przekonać o czym mowa trzeba przeczytać :-)

anettaja | 2014-01-12

Czytałam ta powieść jeszcze w szkole średniej. Pięknie napisana smutna powieść o tym że nie wszyscy w życiu mogą wygrać miłość. Aby ktoś wygrał, drugi musi przegrać. Wszystko na tle historycznych wydarzeń- do końca nie pamiętam szczegółów ale wiem że akcja toczy się wokół dwóch bliźniaczek zakochanych w tym samym młodzieńcu. Mnie przynajmniej bardziej interesował wątek miłosny niż wartka muszkieterowa akcja.
Generalnie Fajna powieść.

marKiza | 2016-06-21

Jeśli ktoś po "Wilczycach" oczekuje wartkiej akcji rodem z "Trzech muszkieterów", do której zdążył nas przyzwyczaić autor, to niech nie sięga po tę książkę.To historia dwóch sióstr wychowywanych przez samotnego ojca. Obie obdarzają uczuciem tego samego mężczyznę, co doprowadza jedną z nich na szczyt rozkoszy a drugą na dno rozpaczy. Bo, choć wybór nie jest łatwy, to zawsze trzeba wybrać jedną z nich. Powroty i rozstania, intryga związana z powstaniem rojalistów, opisy przyrody niczym u Orzeszkowej tworzą tło tej powieści, która jest mimo wszystko romansem. Nie znajdziemy tu wartkich scen walki, podstępów i rubasznego humoru, który cechuje styl Dumasa. Dostaniemy za to dużo uczuć, westchnień i niezgorszy czarny charakter, dzięki któremu (nudne w sumie ) losy głównych bohaterek plączą się i zapętlają, zostawiając na swojej drodze łzy i tęsknoty za tym jedynym, sercu bliskim. Książka, mimo tego, że kobiecego uroku odmówić jej nie mogę, nie ma jednak polotu i tej iskry bożej, która...

MasterBooks | 2016-06-11

Przeczytałem oczekiwałem więcej o autorze może dlatego że oczekiwałem przygody a nie miłosnego wątku

Kasia | 2016-12-01
ebonybirdofPoe | 2016-05-07