Pippi Pończoszanka

Tłumaczenie: Irena Szuch-Wyszomirska
Cykl: Pippi Pończoszanka (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Pippi Långstrump
Avenix

Czy znasz Pippi Pończoszankę, najsilniejszą, najsympatyczniejszą i najbogatszą dziewczynkę na świecie, która mieszka samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką i ma walizkę pełną złotych monet? Czy wiesz, że Pippi ma dwoje towarzyszy zabaw, Tommy'ego i Annike? Czy słyszałeś, że Pippi może podnieść swojego konia wysoko w górę na wyciągniętych rękach? A wiesz, jak to było,...

Czy wiesz, że Pippi ma dwoje towarzyszy zabaw, Tommy'ego i Annike? Czy słyszałeś, że Pippi może podnieść swojego konia wysoko w górę na wyciągniętych rękach? A wiesz, jak to było, kiedy grała w berka z polocjantami i kiedy zjadała na podwieczorek cały tort od razu, i kiedy pokonała złodziei, którzy przyszli zabrać jej walizkę?
Jeśli nie - możesz o tym poczytać właśnie w tej książce.
Bohaterka tej książki znana była w Polsce jako Fizia. Teraz wracamy do imienia, jakim ochrzciła ją sama autorka
[i] Onet.pl [/i]

czytampowoli | 2019-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Klasyk, który powinno przeczytać KAŻDE dziecko. To właśnie takie książki wspominamy jako jedne z najlepszych lektur z dzieciństwa...
Pouczająca, mądrze napisana z humorem.
Astrid ze swymi tytułami wykonała doskonałą robotę. Jak to mówi młodzież - SZTOS.

Petra | 2019-03-17
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe, 2019
Przeczytana: 18 marca 2019

Kolejna z książek, do których wracam pod pretekstem czytania ich dziecku na dobranoc. W tym przypadku czytanie przed snem nie było najlepszym pomysłem, bo oboje tarzaliśmy się ze śmiechu a to nie sprzyja zasypianiu...

Jestem głeboko wdzięczna mojej mamie za to, że czytała mi w dzieciństwie historie o Pippi/Fizi. Cudowny wzorzec dla małych (i dużych) dziewczynek.

Zocha | 2019-03-17
Przeczytana: 2007 rok

Po latach wydaje się być bardzo naiwna, ale jest to książka, która w dużym stopniu ukształtowała moje dzieciństwo, wiele razy dodała odwagi małej, nieśmiałej dziewczynce...Zdecydowanie niezapomniana seria książek dla dzieci.

Dominika | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018

Najpierw zabrałam syna na przedstawienie o Pippi a teraz wspólni epoznajemy ksiązkową Pippi pozycja obowiązkowa!!!!

Arek | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Ta krótka i bardzo zwięźle napisana bajka pełna jest przezabawnych przygód i Humoru przez duże H.

Postać Pippi fascynowała mnie od najmłodszych lat, kiedy to oglądałem serial na podstawie książek Astrid Lindgren.
Nie ma co! Ta malutka osóbka będąca właścicielką dwóch rudych kucyków jak i piegów w przeogromnej ilości, ma charakterek i moc nie z tej ziemi.
Moc potrafiącą podnieść zarówno konia jak i byka.
Nawet urwać mu rogi gdyby ten zaatakował jej przyjaciół, bo byk jak wiadomo nie znosi istnienia dzieci.
Pippi wprawdzie zachowuje się bardzo niepoprawnie, więc dzieci nie powinny tak do końca brać z niej przykładu, ale nie sposób jej nie polubić.
Tym bardziej że jest bardzo odważna i zawsze pomaga słabszym.

Gdybym miał porównać "Pippi Pończoszankę" do polskiej książki, to byłby to "Koziołek Matołek".
Ewentualnie nieco mniej znana "Panna z mokrą głową" Oba dzieła są autorstwa Kornela Makuszyńskiego.

Zdecydowanie polecam, nawet dorosłym. Takim jak ja dużym...

Anna | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, K 5
Przeczytana: 1990 rok

Ja mam tę książkę wydaną w 1990 pod tytułem "Fizia Pończoszanka" i tak na zawsze pozostanie w mojej i moich dzieci pamięci. Tłumaczenie polskie bardzo dobrze oddaje charakter postaci.

Anonimka | 2017-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Czytając tą powieść mogłam choć na chwilę wrócić do dzieciństwa. Fajnie było przypomnieć sobie zabawne przygody Pippi. To świetna książka dla dzieci. Szkoda, że już z tego wyrosłam.

Marzena | 2017-04-13

Pippi jest niesamowicie pomysłową dziewczynką, każdy drobiazg może sprawić jej przyjemność - a pomysłów jej nie brakuje:-) Zabawna, lekka i przyjemna książeczka dla dzieci, a i mnie podczas czytania synowi przypomniała się Pippi z dzieciństwa!

πPi | 2017-02-21

Tej książki chyba nie trzeba reklamować.
Takiej drugiej jak Pippi na całym świecie nie znajdziesz.
7/10

aleksandraczyta | 2016-10-22
Przeczytana: 21 października 2016

Moja ocena może być i trochę surowa ale to dlatego, że w Astrid zaczytywałam się dzieciństwie jednak nigdy nie miałam okazji przeczytać Pippi i gdy teraz nadarzyła się okazja, to skorzystałam. Nie było to tym samym czym "Dzieci z Bullerbyn" czy przygody Madiki lub Emila.