Kajko i Kokosz. Zamach na Milusia

Kajko, Kokosz, zbojcerze
komiksy
Paweł

Inne wydania

Co można znaleźć w lesie? Jajko. Co może wykluć się z jajka? Smok. Smok o imieniu Miluś. Sympatyczny jarosz, który panicznie boi się myszy i jest strasznym psotnikiem. Nad wybrykami Milusia nie potrafią zapanować nawet jego przybrani rodzice - Kajko i Kokosz.

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Wróciłam do komiksów J.Christy po blisko 30 latach. Jako dziecko uwielbiałam je. Niestety teraz inaczej podchodzę do czytania tego typu literatury. Stwierdziłam, że to nie mój świat. Wobec tego trudno jest mi ocenić obiektywnie tę pozycję. Gwiazdki dałam za poziom emocji po przeczytaniu.

vattghern76 | 2016-08-22
Na półkach: Posiadam, 2016, Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

W tym zeszycie po raz pierwszy poznajemy uroczego smoka Milusia!

Komiks nigdy nie był przeze mnie ani specjalnie lubiany, ani zbyt często czytany. Daaawno temu, jakoś przypadkiem, znalazłem go w lokalnym antykwariacie i zapoznałem go jako jedną z ostatnich pozycji o Kajko i Kokoszu.

Pomimo przyjemnych, chwilami bardzo, rysunków Christy, sama fabuła historyjki oraz dialogi naszych bohaterów jakoś nigdy - takoż samo i teraz - nie przypadły mi do gustu. Nie jest to album zły! A ocena moja być może jest tutaj co nieco krzywdząca, ale odczucia moje są jednak jednoznaczne!

Poznać TRZEBA, choćby ze względu na genezę narodzin tytułowego bohatera i na kilka co śmieszniejszych motywów, acz fabularnie ta opowiastka - jak dla mnie - wyraźnie odstaje od poprzednich! Stąd TYLKO 6/10!

Adam | 2010-09-20
Przeczytana: 1988 rok

Czytana w dzieciństwie seria komiksów o "Kajko i Kokoszu" do tej pory wywołuje miłe wspomnienia. Komiksy pełne dobrego humoru myślę, że i obecnie znajda wśród najmłodszych wielu wiernych czytelników. Tytułowy "Zamach na Milusia" trzyma poziom, polecam! :)

Magdalena Faszcza | 2012-02-04

Uwielbiam wszystkie komiksy p.Christy,ale szczególną sympatią darzę serię z Milusiem- jest rozkoszny,a Hegemon i Kapral są nie do zdarcia:)już nie mówiąc o Ofermie,hi,hi:)

Javy | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Kolejny komiks, który warto przeczytać.

Craen | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017