Smok

Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 10)
Wydawnictwo: Amber
Dragon
kosmateczka

Inne wydania

Japonia, rok 1945. Z dwóch amerykańskich samolotów z bombami atomowymi na pokładzie tylko jeden dociera nad Hiroszimę.
Pacyfik, rok 1993. Trzy statki toną wskutek gigantycznej podwodnej eksplozji nuklearnej. Ma ona związek z japońskim planem zmierzającym do zawładnięcia światową gospodarką. Przeciwnikiem fanatyków, dążących do stworzenia nowego imperium, jest Dirk Pitt.

Betoniarka | 2015-01-27
Przeczytana: styczeń 2015

Kiedy byłam dzieckiem, moi rodzice zaczytywali się w książkach Cusslera, więc po latach sięgnęłam po tom przygód Dirka Pitta. Nie sięgnęłam za dobrze, bo tytuł wybrałam całkiem losowo i trafiłam w 10 tom, ale źle nie było.

Dirk Pitt jest jeszcze lepszy i bardziej przebiegły niż James Bond, bo i jego wiedza i jego kontakty są szersze, a co za tym idzie, żadna afera, w tym międzynarodowe, nie będzie ważna, jeśli jego nie będzie w samym centrum. Co chwilę zresztą jesteśmy uświadamiani, że gdyby nie Dirk Pitt, świat prawdopodobnie szybko by się skończył. A on, niczym kot, ma wiele żyć, wiele umiejętności i tym razem będzie przeciwstawiał się Japonii, które chce ekonomicznie rządzić światem. Sprytnie napisana bajko-sensacja. Dla poprawienia humoru.

killersteward | 2015-11-26

Nie lubię jak Cussler za bardzo miesza. Seria z Dirkiem Pittem powinna być w większości awanturniczo-przygodowa. A jak autor zaczyna bawić się w sci-fi itp. to już nie jest tak fajnie. Mam wrażenie, że w tej części chciał upchnąć jak najwięcej i nie wyszło to na zdrowie.

Radosław | 2014-01-04

Jedna z moich ulubionych książek Cliva Cusslera. Przyjemna książka przygodowa ze sporą dawką akcji.

lobuz09 | 2014-11-30

Jak to Cussler - mnóstwo przygód, wysokie tempo akcji, mimo ponad 600 stron czyta się błyskawicznie.

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 2006 rok

Dobra książka, Cussler trzyma poziom. Nie jest to mistrzostwo świata, ale da się czytać.

książek: 1980
Jahty | 2011-10-24
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo dobra.

jbili | 2016-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Nie zawiodłem się jeszcze na twórczości Cliva Cusslera i tak było i tym razem. W Smoku główny bohater Dirk Pitt staje przed kolejną szansą na uratowanie ludzkości tym razem walcząc z japońskim pomysłem na technologiczna supremację ludzkośći. Potomkowie samurajów w walce o odtworzenie imperium nie cofną się nawet przed doprowadzeniem do eksplozji nuklearnej, która nie będzie jedyną podczas trwania akcji książki. Dla osób, które nie miały okazji dotychczas przeczytać Smoka a nie jest im obca postać Pitta zacytuję jeden z fragmentów książki, aby pobudzić ciekawość „Z pewnością wybuchnąłby głośnym śmiechem, gdyby teraz ktoś wszedł do kabiny i powiedział mu, że już za kilka tygodni admirał Sandecker będzie szykował mowę pożegnalną na jego pogrzeb”. Bardzo przyjemnie spędzony czas, wartka akcja w iście „bondowskim” stylu…

AdiW | 2014-10-11
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Jak to Cussler, szybko, łatwo i przyjemnie.

albanik1 | 2015-01-25

Numer 3 na mojej liście tego autora