Okładka książki Powrót Czarnej Kompanii

Powrót Czarnej Kompanii

Autor:
Cykl: Czarna Kompania (tom 7-8)
tłumaczenie
Jan Karłowski
The Return of The Black Company
wydawnictwo
REBIS
typ
papier
Konował
7.55 (257 ocen i 16 opinii)

Opis książki

Kiedy umiera nadzieja, pozostaje przetrwanie. I wciąż jest jeszcze Czarna Kompania. Czarna Kompania odbija z rąk Władców Cienia twierdzę Burzogard. Zaczyna się strategiczna gra - wyczekiwać na ripostę okrutnych panów ciemności czy uprzedzić ich atak? Wyczerpana długim oblężeniem, nękana potężną magią garstka straceńców kładzie na szali swe dusze i głowy. Konowałowi, Pani, Murgenowi i reszcie br...

Kiedy umiera nadzieja, pozostaje przetrwanie.

I wciąż jest jeszcze Czarna Kompania.

Czarna Kompania odbija z rąk Władców Cienia twierdzę Burzogard. Zaczyna się strategiczna gra - wyczekiwać na ripostę okrutnych panów ciemności czy uprzedzić ich atak? Wyczerpana długim oblężeniem, nękana potężną magią garstka straceńców kładzie na szali swe dusze i głowy. Konowałowi, Pani, Murgenowi i reszcie braci na drodze do upragnionego Khatovaru stają wojska zdrajcy Mogaby i mury Przeoczenia, największej twierdzy świata, a także upiorna zima. Kiedy jednak słabnie bariera między światami, do gry wchodzi nowy makabryczny przeciwnik. Czy swą potęgą będzie w stanie przeszkodzić Kompanii w marszu do Khatovaru, miejsca spowitego coraz mroczniejszą legendą?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Tyreneusz | 2013-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2013

Skończyć przygodę z Czarną Kompanią przed "Powrotem" byłoby szaleństwem.
Z braku czasu i pobieżnych notatek nie będę dzielił jej na tomy ale postaram się opisać ją jako całość. Początek zaintrygował mnie w sposób nieopisany, kiedy Murgen budzi się w okolicach 50 strony. Nie mogłem się z tego otrząsnąć. Ciężko było mi ogarnąć w czasie i przestrzeni ataki Murgena i zachowanie Mogaby czy Brzeszczota. Cook bardzo zręcznie wplata nowe wątki, równocześnie wyjaśniając te starsze. Jest cholernie sprytnym pisarzem jak na mój gust. Przez część książki przebrnąłem z trudem, i wydawało mi się to tylko czczą pisaniną zwiększającą objętość lektury poprzez powtarzanie większości oklepanych schematów, przez co lektura zajęła mi sporo czasu. Mimo wszystko czytałem dalej i w ostatnich 200 stronach Cook zrehabilitował się całkowicie,a nawet z nawiązką. Ten fragment "powrotu" połknąłem w jeden dzień zapominając o spaniu i jedzeniu. Akcja stała się tak szybka i zaskakująca, że świat realny znikał za stron...

Alatris | 2011-07-19
Przeczytana: 2011 rok

całą serię czyta się przyjemnie i lekko :) Jak na mój gust, bohaterowie są dobrze wykreowani. Zmieniają się w ciągu następujących wydarzeń, co dobrze świadczy o autorze ^^ Narratorzy... każdy inny i nawet stary i dobry Konował z czasem zmienia styl pisania.

Bystry | 2014-06-14

Ostatnia książka z tej serii którą dałem radę przeczytać, za dużo dziwnych problemów i dłużyzn żebym dokończył serię...

Michał | 2011-02-14
Przeczytana: 09 stycznia 2011

Pierwsza część, a w zasadzie pierwsza książka autorowi raczej nie wyszła. Mętna narracje, nie trzyma się kupy, mało akcji.

Druga część niby dobra ale Cook Ameryki nie odkrywa. Osobowość narratora do znudzenia ta sama, przemyślenia Murgena niczym nie różnią się od tych Konowała, kronikarz mógłby się nie zmienić i nikt by nie zauważył. Akcje ciągną ciągle te same postacie, głównie Duszołap coś tam miesza. Innymi słowy ta część nadal w całości opiera się na tym co zostało wymyślone w pierwszym tomie czyli na schwytanych, Pani, Konowale i czarodziejach kompanii bo ci władcy cienia to są trochę moim zdaniem bezjajeczni. Pomysł z podróżami Murgena jak dla mnie jest zdecydowanie zbyt wydumany.

No ale dość tej krytyki. Książkę czyta się szybko i generalnie jest ciekawa. Krętactwa Duszołap są nadal zaskakujące i nieprzewidywalne (genialne zakończenie). Autor konsekwentnie odrzuca koncepcje epickich bitew i utartych schematów (mam tu na myśli "oblężenie" i ostateczną bitwę z Władcą Cienia) co...

Alfa | 2014-07-06
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Wydanie łączone zawierające dwa tomy. Według mnie kawał naprawdę dobrej fantastyki, którą można tylko polecać. Niestandardowi bohaterowie i wydarzenia sprawiają, że mimo sporej objętości książkę czyta się szybko i lekko.
Fani zostają zaskoczeni zmianą narracji i początkowo opisane wydarzenia mogą wydawać się chaotyczne. Jednak w tym szaleństwie jest metoda, autor partiami ukazuje nam wydarzenia zarówno z przeszłości jak i teraźniejszości. Przerywając akcję w kluczowym momencie sprawia, że ma się ochotę czytać dalej, żeby zobaczyć co też tam się wydarzyło.
Akcja, zwłaszcza pod koniec książki zaczyna gnać do przodu. Pomysły autora są bardzo oryginalne i sprawiają, że czytelnik nie jest w stanie domyślić się co się wydarzy. Zwłaszcza, że sama fabuła pisana jest w formie kronik, a kronikarz nie zawsze jest wtajemniczany we wszystkie posunięcia Kompanii.
Polecam gorąco.

Patryk | 2013-11-03

Jestem trochę zawiedziony. Po dwóch pierwszych bardzo dobrych tomach, ten mnie tak bardzo (w całości) nie zachwycił, choć ostatnie 200 stron było ciekawe i porywające. Sumując - może poziom lekko słabszy niż w dwóch poprzednich tomach, co jednak nie zmienia faktu, że na pewno obowiązkowa pozycja do kontynuacji przygód z Czarną Kompanią.
A teraz nie pozostaje nic innego jak zabrać się za czwarty tom.

-SaH- | 2013-10-11
Przeczytana: 09 października 2013

Powiem krótko: ciężka książka, która chyba nawet dla fanów może być ciężka do przebrnięcia. Ogólnie ciężko jest jej coś zarzucić, poza tym że nie wciąga tak, jak poprzednie, a sprawy nie ułatwia bardzo zawiły początek.

Osobiście czytałem ją po przerwie od poprzednich części i byłem kompletnie zagubiony. Z czasem pytania tylko narastały, jednocześnie nie zawsze odpowiadając na poprzednie.

elcarmello | 2011-05-14
Przeczytana: 11 maja 2011

Pierwsza część trochę mi się dłużyła, ale za to druga ( zwłaszcza pod koniec ) w pełni to zrekompensowała. Czuję już, że zbliżam się do finału opowieści i z niecierpliwością czekam na ostatni tom, bo ten urywa się masakrycznym "cliffhangerem". :)
Polecam, kawał konkretnej i ponurej fantastyki. Nie dla mamisynków. :)

Artur | 2012-08-20
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Mroczne fantasy w świecie tak innym i jednocześnie podobnym do naszego. Czarna Kompania nie jest łatwa w lekturze i czasem ma się wrażenie ciągnięcia czytelnika, jednakże dopiero przeczytanie wszystkich ksiąg pokazuję pełnię obrazu stworzonego przez autora.

Przemysław | 2013-07-30
Przeczytana: 15 marca 2013

Z początku ciężko się przyzwyczaić do nowego stylu pisania, ale później już z górki. Polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto