Pojedynek detektywów

978-83-04-04639-9
typ
papier
dona
6,88 (40 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Demiurg czekał na mnie w czarnej limuzynie przy głównej szosie pod lasem niedaleko Magdalenki. Podobno tym razem nie chodziło o mojego brata Marka. Uwierzyłem mu. - Czy pan wie, panie Arturze - odezwał się cicho po chwili, siedzący na tylnym siedzeniu auta, szef agencji detektywistycznej CIOS - gdzie leży Oporów?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Baszka | 2014-01-02
Przeczytana: 2012 rok

Niewątpliwym atutem tej książki jest nieprzewidywalna fabuła. Akcja rozwija się powoli, ale ciekawie. Na początku poznajemy bohaterów,swoją drogą ciekawy zestaw oryginałów o równie ciekawych pseudonimach: Bond, Lara Croft, Harry Potter, Miss Marple, Colombo itd. Później dowiadujemy się o ich zdolnościach i wzajemnych relacjach. Gdy wszystko wydaje się jasne, akcja komplikuje się. Pojawiają się nowi bohaterowie, a rozgrywające się wydarzenia nabierają tempa. Mamy tu klasyczne śledzenie podejrzanych, pościgi, kradzieże, a nawet porwanie i przetrzymywanie jednego z bohaterów. Naprawdę trudno przewidzieć, co wydarzy się za moment. Książka po prostu trzyma czytelnika w napięciu. Autor powieści dołożył wielu starań, żeby osiągnąć efekt autentyczności opisanych wydarzeń. Miejsca, które przedstawia w toku akcji, istnieją naprawdę, a wydarzenia z 1657 roku rzeczywiście się rozegrały. Czytelnik może poznać mnóstwo faktów z historii Oporowa pochłoniętego szwedzkim potopem, jak również odkryć...

żabka | 2014-11-28
Przeczytana: 22 listopada 2014

Książka przeznaczona dla młodszego grona, ale spokojnie może tę książkę przeczytać ktoś starszy. Dla mnie była to ciekawa przygoda. Można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Naila | 2011-05-07
Przeczytana: kwiecień 2011

"Pojedynek detektywów" Arkadiusza Niemirskiego jest lekturą lekką, przyjemną i całkiem relaksacyjną. Arkadiusz Niemirski kontynuował przez jakiś czas twórczość Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik.." i muszę przyznać, że czytany przeze mnie "Pojedynek detektywów" jest bardzo silnie inspirowany postacią Pana Samochodzika. Mnie to jednak wcale nie przeszkadza. Artur, romantyczny matematyk, dostaje propozycję uczestniczenia w nietypowym pojedynku, którego celem jest znalezienie skarbu przez grupkę osób, związanych z zawodem detektywa. Do ich dyspozycji jest tajemnicza płytka miedziana, której nikt nie potrafi rozszyfrować, a zachętą wysoka nagroda pieniężna. Artur godzi się na uczestniczenie w tej przygodzie i razem śledzimy poczynania zazdrosnych współuczestników. Mamy tu kapkę historii, tajemnicę, pomoc dzieciaków oraz kobiet, do których Artur, podobnie jak Pan Samochodzik miał słabość :) Muszę przyznać, że całkiem przyjemnie spędziłam czas w odkrywaniu historycznej tajemnicy.

Marta | 2011-07-12
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Książka trzyma w napięciu, czyta się ją szybko, jednym tchem. Co chwila zaskakuje czytelnika zwrot akcji, trudno się domyślić co będzie dalej. Moim zdaniem na prawdę warto przeczytać. Autorem jest polski pisarz - pokazuje, że nie tylko zagraniczne książki są dobre!

Aisog | 2010-12-09
Przeczytana: lipiec 2009

Bardzo dobra, wciągająca książka detektywistyczna.

Baj | 2013-09-30

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica