Pojedynek detektywów

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
978-83-04-04639-9
dona

Demiurg czekał na mnie w czarnej limuzynie przy głównej szosie pod lasem niedaleko Magdalenki. Podobno tym razem nie chodziło o mojego brata Marka. Uwierzyłem mu. - Czy pan wie, panie Arturze - odezwał się cicho po chwili, siedzący na tylnym siedzeniu auta, szef agencji detektywistycznej CIOS - gdzie leży Oporów?

Sandra Jasona | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Na zamek w Oporowie zostaje zaproszonych 7 detektywów, którzy mają znaleźć skarb, do którego dojścia szyfr jest ukryty na tabliczce odkrytej w grobie. Wielkim atutem książki są dla mnie przemycone przez autora wiadomości: historia, matematyka, astronomia. Tym razem trochę przypomina fabuła Pana Samochodzika, jest zły brat, jest zakochany bohater, pomagające mu młode damy i młodzież i samochód. Akcja toczy się powoli, mamy tajemnice detektywów i rozwiązanie zagadki, na które bez nauki nie wpadniemy. Polecam osobom, które uwielbiają zagadki historyczno - kryminalne.

Bargosia | 2014-01-02
Przeczytana: 2012 rok

Niewątpliwym atutem tej książki jest nieprzewidywalna fabuła. Akcja rozwija się powoli, ale ciekawie. Na początku poznajemy bohaterów,swoją drogą ciekawy zestaw oryginałów o równie ciekawych pseudonimach: Bond, Lara Croft, Harry Potter, Miss Marple, Colombo itd. Później dowiadujemy się o ich zdolnościach i wzajemnych relacjach. Gdy wszystko wydaje się jasne, akcja komplikuje się. Pojawiają się nowi bohaterowie, a rozgrywające się wydarzenia nabierają tempa. Mamy tu klasyczne śledzenie podejrzanych, pościgi, kradzieże, a nawet porwanie i przetrzymywanie jednego z bohaterów. Naprawdę trudno przewidzieć, co wydarzy się za moment. Książka po prostu trzyma czytelnika w napięciu. Autor powieści dołożył wielu starań, żeby osiągnąć efekt autentyczności opisanych wydarzeń. Miejsca, które przedstawia w toku akcji, istnieją naprawdę, a wydarzenia z 1657 roku rzeczywiście się rozegrały. Czytelnik może poznać mnóstwo faktów z historii Oporowa pochłoniętego szwedzkim potopem, jak również odkryć...

Nanami | 2015-11-05
Przeczytana: 04 listopada 2015

Nie spodziewałam sie tak dobrej polskiego aurora. Akcja była dla mnie nieprzewidywalna, więc mogłam poczuć się jakbym rozwiązywała tą zagadkę razem z głównym bohaterem. Kolejnym plusem jest to, że Artur Burski nie jest zawodowym detektywem, tylko nauczycielem matematyki.
Przeczytałam ową książkę w kilka dni i od razu stała się moją ulubioną.

Alyss33 | 2017-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Treść ciekawa, ale nie tak bardzo, abym nie mogła się doczekać kolejnego rozdziału. Miałam momenty, że mi się nie chciało czytać lub to czytanie się dłużyło. Jednak od połowy książki akcja zaczęła się bardziej rozwijać. Pojawiają się też w niej momenty romantyczne.

Zuzia Betiuk | 2016-07-11
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

UWAGA SPOILER
Najlepsze było, jak ich zamknęli w wiatraku. Ja wiedziałam, że pan matematyk rozwiąże zagadkę. Kolejne czterysta stron w tydzień (przeczytałabym szybciej, ale mało czasu).

Basia Siedlecka | 2016-02-03
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 03 lutego 2016

Typowa przygodówka. Świetna i dla młodzieży, i dla dorosłych.

żabka | 2014-11-28
Przeczytana: 22 listopada 2014

Książka przeznaczona dla młodszego grona, ale spokojnie może tę książkę przeczytać ktoś starszy. Dla mnie była to ciekawa przygoda. Można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Robert Pisula | 2015-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2015

Rozwijająca się akcja , liczne zwroty , niespodziewane wydarzenia trudne do przewidzenia.

Marta | 2011-07-12
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Książka trzyma w napięciu, czyta się ją szybko, jednym tchem. Co chwila zaskakuje czytelnika zwrot akcji, trudno się domyślić co będzie dalej. Moim zdaniem na prawdę warto przeczytać. Autorem jest polski pisarz - pokazuje, że nie tylko zagraniczne książki są dobre!

Aisog | 2010-12-09
Przeczytana: lipiec 2009

Bardzo dobra, wciągająca książka detektywistyczna.