Pojedynek detektywów

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
6,83 (42 ocen i 7 opinii)
978-83-04-04639-9
dona

Demiurg czekał na mnie w czarnej limuzynie przy głównej szosie pod lasem niedaleko Magdalenki. Podobno tym razem nie chodziło o mojego brata Marka. Uwierzyłem mu. - Czy pan wie, panie Arturze - odezwał się cicho po chwili, siedzący na tylnym siedzeniu auta, szef agencji detektywistycznej CIOS - gdzie leży Oporów?

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Dom po drugiej stronie lustra
  • Sekret Sonji
  • Ekspozycja
  • Z jednym wyjątkiem
  • Nie ma nieba
  • Złączeni
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,7 (46 ocen i opinii)
Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

7,5 (2 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Złączeni
Carol Cassella

6 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Baszka | 2014-01-02
Przeczytana: 2012 rok

Niewątpliwym atutem tej książki jest nieprzewidywalna fabuła. Akcja rozwija się powoli, ale ciekawie. Na początku poznajemy bohaterów,swoją drogą ciekawy zestaw oryginałów o równie ciekawych pseudonimach: Bond, Lara Croft, Harry Potter, Miss Marple, Colombo itd. Później dowiadujemy się o ich zdolnościach i wzajemnych relacjach. Gdy wszystko wydaje się jasne, akcja komplikuje się. Pojawiają się nowi bohaterowie, a rozgrywające się wydarzenia nabierają tempa. Mamy tu klasyczne śledzenie podejrzanych, pościgi, kradzieże, a nawet porwanie i przetrzymywanie jednego z bohaterów. Naprawdę trudno przewidzieć, co wydarzy się za moment. Książka po prostu trzyma czytelnika w napięciu. Autor powieści dołożył wielu starań, żeby osiągnąć efekt autentyczności opisanych wydarzeń. Miejsca, które przedstawia w toku akcji, istnieją naprawdę, a wydarzenia z 1657 roku rzeczywiście się rozegrały. Czytelnik może poznać mnóstwo faktów z historii Oporowa pochłoniętego szwedzkim potopem, jak również odkryć...

żabka | 2014-11-28
Przeczytana: 22 listopada 2014

Książka przeznaczona dla młodszego grona, ale spokojnie może tę książkę przeczytać ktoś starszy. Dla mnie była to ciekawa przygoda. Można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Robert | 2015-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2015

Rozwijająca się akcja , liczne zwroty , niespodziewane wydarzenia trudne do przewidzenia.

Naila | 2011-05-07
Przeczytana: kwiecień 2011

"Pojedynek detektywów" Arkadiusza Niemirskiego jest lekturą lekką, przyjemną i całkiem relaksacyjną. Arkadiusz Niemirski kontynuował przez jakiś czas twórczość Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik.." i muszę przyznać, że czytany przeze mnie "Pojedynek detektywów" jest bardzo silnie inspirowany postacią Pana Samochodzika. Mnie to jednak wcale nie przeszkadza. Artur, romantyczny matematyk, dostaje propozycję uczestniczenia w nietypowym pojedynku, którego celem jest znalezienie skarbu przez grupkę osób, związanych z zawodem detektywa. Do ich dyspozycji jest tajemnicza płytka miedziana, której nikt nie potrafi rozszyfrować, a zachętą wysoka nagroda pieniężna. Artur godzi się na uczestniczenie w tej przygodzie i razem śledzimy poczynania zazdrosnych współuczestników. Mamy tu kapkę historii, tajemnicę, pomoc dzieciaków oraz kobiet, do których Artur, podobnie jak Pan Samochodzik miał słabość :) Muszę przyznać, że całkiem przyjemnie spędziłam czas w odkrywaniu historycznej tajemnicy.

Marta | 2011-07-12
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Książka trzyma w napięciu, czyta się ją szybko, jednym tchem. Co chwila zaskakuje czytelnika zwrot akcji, trudno się domyślić co będzie dalej. Moim zdaniem na prawdę warto przeczytać. Autorem jest polski pisarz - pokazuje, że nie tylko zagraniczne książki są dobre!

Aisog | 2010-12-09
Przeczytana: lipiec 2009

Bardzo dobra, wciągająca książka detektywistyczna.

Baj | 2013-09-30
Przeczytana: 05 maja 2012