Okładka książki Pojedynek detektywów

Pojedynek detektywów

Autor:
wydawnictwo
Ossolineum
978-83-04-04639-9
typ
papier
dona
6,88 (34 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Demiurg czekał na mnie w czarnej limuzynie przy głównej szosie pod lasem niedaleko Magdalenki. Podobno tym razem nie chodziło o mojego brata Marka. Uwierzyłem mu. - Czy pan wie, panie Arturze - odezwał się cicho po chwili, siedzący na tylnym siedzeniu auta, szef agencji detektywistycznej CIOS - gdzie leży Oporów?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Baszka | 2014-01-02
Przeczytana: 2012 rok

Niewątpliwym atutem tej książki jest nieprzewidywalna fabuła. Akcja rozwija się powoli, ale ciekawie. Na początku poznajemy bohaterów,swoją drogą ciekawy zestaw oryginałów o równie ciekawych pseudonimach: Bond, Lara Croft, Harry Potter, Miss Marple, Colombo itd. Później dowiadujemy się o ich zdolnościach i wzajemnych relacjach. Gdy wszystko wydaje się jasne, akcja komplikuje się. Pojawiają się nowi bohaterowie, a rozgrywające się wydarzenia nabierają tempa. Mamy tu klasyczne śledzenie podejrzanych, pościgi, kradzieże, a nawet porwanie i przetrzymywanie jednego z bohaterów. Naprawdę trudno przewidzieć, co wydarzy się za moment. Książka po prostu trzyma czytelnika w napięciu. Autor powieści dołożył wielu starań, żeby osiągnąć efekt autentyczności opisanych wydarzeń. Miejsca, które przedstawia w toku akcji, istnieją naprawdę, a wydarzenia z 1657 roku rzeczywiście się rozegrały. Czytelnik może poznać mnóstwo faktów z historii Oporowa pochłoniętego szwedzkim potopem, jak również odkryć wiel...

Naila | 2011-05-07
Przeczytana: kwiecień 2011

"Pojedynek detektywów" Arkadiusza Niemirskiego jest lekturą lekką, przyjemną i całkiem relaksacyjną. Arkadiusz Niemirski kontynuował przez jakiś czas twórczość Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik.." i muszę przyznać, że czytany przeze mnie "Pojedynek detektywów" jest bardzo silnie inspirowany postacią Pana Samochodzika. Mnie to jednak wcale nie przeszkadza. Artur, romantyczny matematyk, dostaje propozycję uczestniczenia w nietypowym pojedynku, którego celem jest znalezienie skarbu przez grupkę osób, związanych z zawodem detektywa. Do ich dyspozycji jest tajemnicza płytka miedziana, której nikt nie potrafi rozszyfrować, a zachętą wysoka nagroda pieniężna. Artur godzi się na uczestniczenie w tej przygodzie i razem śledzimy poczynania zazdrosnych współuczestników. Mamy tu kapkę historii, tajemnicę, pomoc dzieciaków oraz kobiet, do których Artur, podobnie jak Pan Samochodzik miał słabość :) Muszę przyznać, że całkiem przyjemnie spędziłam czas w odkrywaniu historycznej tajemnicy.

Marta | 2011-07-12
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Książka trzyma w napięciu, czyta się ją szybko, jednym tchem. Co chwila zaskakuje czytelnika zwrot akcji, trudno się domyślić co będzie dalej. Moim zdaniem na prawdę warto przeczytać. Autorem jest polski pisarz - pokazuje, że nie tylko zagraniczne książki są dobre!

Aisog | 2010-12-09
Przeczytana: lipiec 2009

Bardzo dobra, wciągająca książka detektywistyczna.

Baj | 2013-09-30

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku