Smutny był żart

Wydawnictwo: Glob
83-7007-198-8
polski, kryminał, żart, smutny
Śnieżynka

- To metoda. Do każdej kobiety trzeba jakoś podchodzić. Czasem jednak różne metody dają ten sam skutek. - Więc to metoda, pan się mną jednak interesuje? - Ja? To pani chciała ze mną tańczyć. - Bo uwielbiam tango. Stare, przedwojenne tango. Mam w domu gramofon z tubą i korbką i wieczorami puszczam sobie "Tango Milonga", "Pod modrym niebem Argentyny", Zulę Pogorzelską, Ordonkę, Bodo, chór...

- Więc to metoda, pan się mną jednak interesuje?
- Ja? To pani chciała ze mną tańczyć.
- Bo uwielbiam tango. Stare, przedwojenne tango. Mam w domu gramofon z tubą i korbką i wieczorami puszczam sobie "Tango Milonga", "Pod modrym niebem Argentyny", Zulę Pogorzelską, Ordonkę, Bodo, chór "Dana".
- Do przedwojennych piosenek mam stosunek dość obojętny.
- A ja uwielbiam tą epokę. Powinnam była w niej żyć. Te stroje, te włosy, te oczy podkrążone, usteczka w ciup, wymalowane w serduszko, te kapelusze, te dramaty miłosne, pojedynki.
- Ale dlaczego akurat ze mną chce pani tańczyć?

Yelahiah | 2010-10-14
Przeczytana: 2006 rok