historia
Łukasz Kuć

Jest takie chińskie powodzenie: "Obyś żył w ciekawych czasach!". Mieszkańcy Afganistanu, ku własnej rozpaczy, mogą powiedzieć, że od trzydziestu lat żyją w "ciekawych czasach". W grudniu 2009 roku minie trzydzieści lat odkąd Afganistan praktycznie nie schodzi z łam prasy i ramówek telewizyjnych. Trwająca od lat, w różnych odsłonach, wojna sprawia jednocześnie, że postrzegamy ten kraj jako teren niekończącego się konfliktu, gdzie korzystny grunt znajdują różnego rodzaju radykalizmy, a przede wszystkim islamski fundamentalizm.

Hubert | 2016-08-07
Filip | 2016-06-29