Maria Antonina. Niebezpieczne związki królowej

Tłumaczenie: Krystyna Dąbrowska
Wydawnictwo: Bellona
Marie Antoinette
Łukasz Kuć

Autor nakreślił wzruszający i barwny portret wyjątkowej postaci będącej w centrum życia politycznego osiemnastowiecznej Francji. Przedstawił historię zdesperowanej kobiety, która została poświęcona w imię rewolucji. W książce znajdziemy wiele postaci i anegdot ujawniających nieznane i często zaskakujące oblicze Marii Antoniny. Michel de Decker zabiera nas w podróż po świecie królowej, której...

w imię rewolucji. W książce znajdziemy wiele postaci i anegdot ujawniających nieznane i często zaskakujące oblicze Marii Antoniny. Michel de Decker zabiera nas w podróż po świecie królowej, której zarzucano zbytnią rozrzutność i przywiązanie do pięknych sukien i klejnotów.

źródło opisu: Bellona, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

projekt_książki | 2017-03-26

Maria Antonina, Austriaczka, która poślubiła Ludwika XVI i została jedną z najsławniejszych królowych wszechczasów, jest bardzo wdzięcznym tematem książek, filmów, pieśni, wierszy i obrazów. Rozmaici autorzy skupiają się na przeróżnych aspektach jej życia – rozrzutności, bujnym życiu towarzyskim, miłościach, czy skandalach. Książka "Maria Antonina. Niebezpieczne związki królowej", w zasadzie traktuje o wszystkich aspektach królewskiego życia.

"Maria Antonina. Niebezpieczne związki królowej", to książka, którą czyta się niezwykle przyjemnie. Napisana w beletrystycznym stylu historia życia królowej Francji prowadzi nas przez świat małej Antonii, młodziutkiej Marii Antoniny, zakochanej Józefiny i wreszcie więzionej wdowy Kapet. Podczas kiedy dzieciństwo arcyksiężniczki zostaje jedynie naszkicowane, to jej młodości i dojrzałości nadane zostają nie tylko barwy, ale także konkretne kształty i wymiary. Dwa największe i najważniejsze tematy książki, to beztroskie życie Antoniny na...

Jutka20 | 2011-07-30
Przeczytana: 2011 rok

Dobra, jednakże poszukując tej książki liczyłam na wierniejszy opis historii życia Marii Antoniny. Książa w pewien sposób "wybiela" Marię Antoninę całkiem niepotrzebnie. Przecież to ze względu na swoją egocenttycznośc jest tak barwną postacią historyczną. Polecam tym, którzy wcześniej nie czytali żadnej historii dotyczącej królowej. Zdecydowanie dostarcza momentami emocji, chociaż niektóre wątki zbyt długie i monotonne.

| 2012-01-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

Nie wiem, czy książka warta swojej ceny - 37 zł, ale przeczytałam ją z wielką chęcią. Momentami język zbyt kolokwialny, ale ogólnie przyjemna w odbiorze.

Kasia | 2016-12-10
martabmw | 2016-10-12