Warszawa 1831

Seria: Historyczne Bitwy
Wydawnictwo: Bellona
historia
Łukasz Kuć

Książka poświęcona jest największej bitwie powstania listopadowego stoczonej 6-7 września 1831 roku. Strona polska i rosyjska wystawiły do boju ponad sto tysięcy żołnierzy i kilkaset dział. Dwudniowe zmagania pochłonęły wiele ofiar po obydwu stronach i zakończyły się porażką powstańców. Trwałymi symbolami bitwy są postacie Juliana Konstantego Ordona i Józefa Sowińskiego oraz związane z nimi fortyfikacje reduty 54. i 56.

Jacek | 2012-12-31
Na półkach: Historia, Mam, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2012

Rzetelna, solidna monografia, trochę odbrązawiająca wydarzenia i ludzi, dość przystępnie napisana.

irman | 2016-10-15
Axsiu | 2016-03-29