Wiedźma opiekunka. Część 2

Tłumaczenie: Marina Makarevskaya
Cykl: Wolha Redna (tom 2.2) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Ведьма-хранительница
9788375741919
wiedźma, wampir, magia
zbr

W. Redna powraca…i jest jeszcze w.redniejsza! Życie Wolhy właśnie zaczynało się układać. Skończyła szkołę. Miała pracę. Miała najlepszego przyjaciela pod słońcem, czy raczej księżycem. I oczywiście wszystko poszło nie tak. Staż na dworze nieudanego króla, praca o wiele bardziej skomplikowana niż by się można spodziewać, a przyjaciel… Nagle okazał się kimś więcej, niż tylko przyjacielem. A...

W. Redna powraca…i jest jeszcze w.redniejsza!

I oczywiście wszystko poszło nie tak.

A do tego nad jego życiem zawisło śmiertelne niebezpieczeństwo.

creatures | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014

Myślałam, iż rzeczą nie możliwą będzie napisanie tomu lepszego niż poprzedniczka(Wiedźma opiekunka. Część 1). Jednakże mam wielką przyjemność ogłosić wszem i wobec wszystkim czytającym tę opinię, iż się myliłam. Tak…ta część zdecydowanie pobiła na głowę wszystkie części tego cyklu! Mam nadzieję, że ostatni tom sprawi mi jeszcze większą przyjemność czytelniczą, niż ten. Lecz uważam to za bardzo trudne do zrobienia : )

„Przyjaciele właśnie, dlatego są przyjaciółmi, żeby nie wchodzić sobie z butami w duszę.”

Jak opisać Wiedźma opiekunka. Część 2?
Akcja, mega-akcja i ultra-akcja. Nie było ani jednej strony nudy, „spowolnienia”. Nie było dnia bez przygody. Końcówka w ogóle nie prawdopodobna. Nie spodziewałam się czegoś takiego. Ale trzeba przyznać zakończenie przepiękne. Miałam nadzieję, że tak się skończy. W dodatku ten humor Olgi Gromyko, zaskakujący (oczywiście pozytywnie)
Bardzo cieszę się, iż znalazłam tą serię w bibliotece. Los tak chciał…, abym zapoznała się z Wolhą i jej...

Linethin | 2011-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2011

Troszeczkę niepotrzebne było dzielenie Wiedźmy Opiekunki na dwie części, przynajmniej moim zdaniem. Bo pierwsza zakończyła się ni tak z gruszki ni z pietruszki. Ale byłam tak zaciekawiona co dalej, że od razu zabrałam się za czytanie dalszego ciągu i gdy skończyłam, uprzytomniłam sobie że już świta.

A końcówka była taka, jaką sobie wymarzyłam. Świetna książka. Jak i jej poprzedniczki.

dilbi | 2016-05-09
Przeczytana: 09 maja 2016

No to już wiadomo skąd moc, ten blask w oczach i cała reszta. Mówiłam, że Len w końcu okaże się wcale nie taki święty ;P
Nowe postacie - Orsana i Rolar - genialne!!!
Nie sposób się nudzić czy się nie śmiać - polecam serdecznie!!
(chociaż nie wiem dlaczego "Opiekunka" została podzielona na 2 tomy - chyba tylko ze względów finansowych ;( )

Beata | 2015-03-25
Przeczytana: 25 marca 2015

Świetna, a nowe postaci - Rolar i Orsana - rozkładają na łopatki. Brakowało mi Lena - w swojej postaci.

iga | 2013-09-25
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 25 września 2013

W. Redna wiedźma w szaleńczej wędrówce po nieznanej krainie po raz kolejny udowadnia, że nie straszne jej wampiry, wodne potwory i inne paskudne stwory. Skutecznie przeszkadza jej Smołka i rzesze metamorfów, mimo to Wolha z właściwym sobie wdziękiem powala wszystkich na kolana.

Polecam. Świetna lektura.

pat_8910 | 2014-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 marca 2014

Druga część "Opiekunki" to raczej powieść akcji, pościgi i ucieczki spotykamy niemal na wszystkich stronach. Czytelnikowi udziela się strach Wolhy odnoszący się do powrotu Lena. Po zamknięciu kręgu długo nie wiemy czy wyżej wymieniony wrócił z zaświatów czy tez nie. Zakończenie jest takie jakiego się spodziewałam, mimo tego i tak piękne. :)

Aga | 2011-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2011

Zdecydowanie jedna z najlepszych części przygód Wolhy. Akcja pędzi i nie przystaje, Wolha nadal tryska humorem i złośliwością, do tego Orsana i Roland też się fajnie dobrali. Zakończenie choć przewidywalne, to jednak w miarę czytania i tak chce się je jak najszybciej poznać, a i tak pozostawia pole do popsiu dla wyobraźni :D

Ta część jest ścisłą kontynuacją części pierwszej (można by było wszystko umieścić w jednym tomie, ale FS już nie pierwszy raz się popisała na tym polu), a przyczyn pewnych zachowań bohaterów należy szukać nawet w pierwszym tomie "Zawód: Wiedźma". Dlatego polecam czytanie tych książek w odpowiedniej kolejności i w niewielkim odstępie czasowym, żeby nic nie uleciało :)

Polecam całą serię jako lekturę lekką i bardzo przyjemną. Cicho liczę na jakąś kontynuację, ale dużej sobie nadziei nie robię :)

patusia_dorota | 2013-07-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 28 lipca 2013

RECENZJA ŁĄCZONA DWÓCH CZĘŚCI

„Lepiej jest zajść niedaleko, niż pozostać w miejscu.”

Wiedźma to najczęściej kobieta bez żadnej miary, złośliwa, mściwa, po prostu okrutna. Kiedyś mówiono tak również o kobietach silnych, które po prostu chciała się rozwijać lub miały jakieś niecodzienne umiejętności. Niekiedy jednak słyszy się również o wiedźmach- czarownicach. Kobietach obdarzonych mocą magiczną. Dziś spędziłam cały dzień właśnie z wymienionym trzecim przypadkiem. Choć kobieta ta pasuję po części do wszystkich grup, na pewno jest silna, odważna, a do tego, co sama z dumą przyznaję, niezła z niej zozła. Jeśli wolisz nadal pozostać sobą lepiej uważaj na słowa, Wolha ma charakterek. Bez niego nie mogłaby zostać zawodową W-Redną.

Wolha została już pełnoprawną magiczką. Już nic nie stoi jej na przeszkodzie na drodze do zostania Wiedźma w Dogowie. No prawie nic. Mistrz załatwił jej pracę u samego króla. Pewnie każdy normalny człowiek by się ucieszył, ale czy Wolhę można nazwać...

Fleur | 2013-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Najlepszy ze wszystkich tomów.
Po pierwsze jest w nim akcja, która się nie dłuży, jak we wcześniejszych częściach.
Po drugie jest spora dawka humoru, która co jakiś czas (przynajmniej w moim przypadku) powoduje niekontrolowane wybuchy śmiechu, zwłaszcza podczas scen z udziałem Orsany i Rolara (swoją drogą - świetne postacie).
No i po trzecie i ostatnie, w końcu coś się dzieje między Wolhą i Lenem. Według mnie to już najwyższy czas, bo w innym przypadku chyba bym zrezygnowała z dalszej części. Dobra, nie zrezygnowałabym, za bardzo ich wszystkich polubiłam, ale na pewno bym się zniesmaczyła.
A tak to już chcę czytać następną część, tyle że nie ma jej w mojej bibliotece... Chyba będę musiała znaleźć inne rozwiązanie...

Zee | 2014-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Zrozpaczona Wolha po śmierci swojego cokolwiek więcej niż przyjaciela wydaje się na rozstaju. Jest zagubiona i nie ma pojęcia, co przyniesie jej przyszłość. Na domiar złego wciąż gnana jest przez bliżej niezidentyfikowanych wrogów.

Spotkana najemniczka kontynuje wspólną wędrówkę z wiedźmą czasami jej pomagając, a czasami wprawiając w pełne zdziwienie.

Do kompanii dołączył także wampir - Rolar, który wspiera dziewczyny i nagminnie wyśmiewa się z wojowniczki, która przerażona jest jego towarzystwem i wciąż boi się o swoją dziewiczą krew tętniczą. Kto wie, co kryje się za jego pobudkami.

Wolha stoi przed pierwszym w życiu wyzwaniem - musi otworzyć drzwi do zaświatów, zamknąć wiedźmi krąg. Czy jej się uda, czy uratuje drogiego jej sercu przyjaciela, czy nowi przyjaciele będą ją wspomagać do końca i czy Len będzie miał powód do powrotu?

Postanowiłam zrecenzować od razu obie części Wiedźmy opiekunki. Po pierwsze dlatego, że są nierozerwalnie złączone, a po drugie dlatego, że czytałam...