Znaki sprzeciwu

Wydawnictwo: Nortom
historyczna

Znaki sprzeciwu to refleksje i przemyślenia na temat aktualnej sytuacji politycznej, społecznej i kulturalnej w naszym kraju.Autor ukazał również trudną sytuację w polskim Kościele katolickim oraz zagrożenia jakie niosą dla narodu polskiego działania demoliberalnych i postkomunistycznych środowisk, mających poparcie zagranicznych ośrodków.Prof. dr hab. ZBIGNIEW ŻMIGRODZKI bibliotekoznawca. Autor książek i artykułów naukowych, poeta (Sen z kalendarza, 1970) i publicysta. W latach 1956-1974 współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym , 1990-1998 z „Niedzielą , 1998-2002 z „Gazetą Solidarną , od 1998 r. zamieszcza artykuły i felietony w „Myśli Polskiej i „Naszej Polsce . Ostatnio opublikował: Meandry nowej wiary, czyli inwazja katolewicy (1998), W świetle i w cieniu felietony (2000), wspólnie z Agnieszką Bajor Tygodnik katolicki „Niedziela 1926-1939 (2002), wspólnie z Jadwigą Witek Polityczna poprawność w Trzeciej Rzeczypospolitej (2003), Więcej cienia niż światła (2004), Martina Schrettingera życie i dzielo (2004). W przygotowaniu: Antynarodowe akcje.

JoannaJulita | 2016-01-31