Wielka księga potworów, t.2

Tłumaczenie: Ilona Romanowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielka Seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Mammoth Book Of Monsters
978-83-7574-208-4
Wielka, księga, potworów
zbr

Każdy pamięta z dzieciństwa te noce nieprzespane z powodu podsłuchanych historii o potworach, czy horrorów oglądanych ukradkiem. Każdy pamięta jak w mrocznym pokoju dobrze znana szafa stawała się bramą do koszmaru. W szczelinie jej uchylonych drzwi majaczyły pełne kłów szczęki, szpony. Oczy o czerwonych źrenicach błyszczały złośliwą inteligencją upadłych aniołów. Wiecie... One naprawdę tam...

W szczelinie jej uchylonych drzwi majaczyły pełne kłów szczęki, szpony. Oczy o czerwonych źrenicach błyszczały złośliwą inteligencją upadłych aniołów. Wiecie... One naprawdę tam były... Potwory. Okryte tajemnicą czyhają na ofiary.
Spis opowiadań:
Tanith Lee - Wzgórze
Joe R. Lansdale - Psychoterapia Godzilli
Karl Edward Wagner - Swift .220
Robert Silverberg - Nasza Pani Zauropodów
Basil Copper - Mięczaki
Robert Holdstock - Srebrny kres
Michael Marshall Smith - Nie mój problem
Clive Barker - Król Trupiogłowy
Kim Newman - W lodowatym uścisku nieznanego

Sharon | 2015-03-14

Ciężko porównać tom drugi antologii o potworach z tym pierwszym, gdyż opowiadania były na podobnym poziomie. Dużo interesujących historii zawartych w jednej książce.

Miaa | 2015-05-20

Podobało mi się, lubię opowiadania i w moich oczach zbiór wypadł przyzwoicie.

Patrycja | 2015-09-07
Przeczytana: 07 września 2015

No i znowu klapa. Choć przyznam że tom II zawierał w sobie opowiadanie które czytałam z wielkim zainteresowaniem ("Król Trupigłowy"), jednak oceniając całość, ta książka jest słaba. Jedno opowiadanie na cały zbiór to trochę mało. Ewentualnie mogę wspomnieć jeszcze o opowiadaniu "Psychoterapia Godzilli", która jest intrygująca, pokazuje tematykę potworów z ciekawej perspektywy. O pozostałych nie warto wspominać.

Selavie | 2014-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Z trudem skończyłam, naprawdę. Uważam, że drugi tom jest o wiele gorszy od pierwszego, aczkolwiek jest to moja subiektywna opinia. Niektóre opowiadania czytało się z prawdziwym trudem, ponieważ nijak nie potrafiły porwać czytelnika swoją treścią. Nie pomogły długie godziny spędzone w pociągu, cóż.

Asia | 2015-10-29
Przeczytana: 2013 rok

Dosyć dobra antologia. Może nie wszystkie opowiadania były super "potworne", ale jednak wciągająca. Czyta się ją całkiem przyjemnie. Dodatkowo grafiki wstawione przez wydawnictwo idealnie dopełniają opowiadania. Nie przepadam za antologią, bo nigdy nie wiadomo do końca czego się po niej spodziewać. Jednak ta była całkiem dobra :)

Xavion | 2012-01-16
Przeczytana: czerwiec 2011

jak zwykle - są lepsze, są gorsze. tytułów niestety nie pamiętam

Calendula | 2012-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Kiepska książka. Może zaledwie dwa opowiadania są godne uwagi - reszta sprawia niestety wrażenie fragmentów wyrwanych z większej całości; ponadto - część jest zwyczajnie kiepska. Nie polecam

boinsky | 2016-11-10
Ayzen | 2016-09-20