Pamiętniki czyli Historia polska

Wydawnictwo: Erica
978-83-89700-78-0
Łukasz Kuć

Opis obyczajów za panowania Augusta III od dawna pozostaje skarbnicą wiedzy o życiu codziennym, tradycji, kulturze i obyczajowości mieszkańców Rzeczpospolitej. Pamiętniki, czyli Historia polska to zapis politycznych i kulturalnych dziejów państwa polskiego w latach 1743-1798. Osobisty stosunek autora do opisywanych zdarzeń i postaci, przytaczane liczne anegdoty i komentarze współczesne autorowi, bogactwo języka i pasja pisarska sprawiają, że Pamiętniki... są znakomitą lekturą nie tylko dla historyków, ale i dla szerokich kręgów miłośników literatury polskiej.

komestor | 2016-05-28
Aztek_Anonim | 2015-04-14