Leksykon wojny polsko-rosyjskiej 1919-1920

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Pierwsze wydawnictwo encyklopedyczne dotyczące wojny polsko-rosyjskiej 1919-1920, która przyniosła Polsce historyczne zwycięstwo, powstrzymała marsz komunizmu ku Zachodowi, ukształtowała na prawie dwadzieścia lat mapę Europy Środkowo-Wschodniej. W blisko tysiącu haseł Autor ujął najważniejsze aspekty tamtej wojny: uwarunkowania polityczne, rodzaje wojsk i służb, organizację, szkolenie i wyposażenie sił zbrojnych walczących stron, szlak bojowy dywizji Wojska Polskiego, Armii Czerwonej i walczących u boku Polaków dywizji Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej.

wik699 | 2014-06-16
Krystian | 2016-04-05