HISTORIA CHRZEŚCIJAńSTWA. TOM IV. EPOKA BARBARZYńCóW

Wydawnictwo: Jedność
historyczna

Barbarzyńskie plemiona Germanów, Słowian, Turków przez kilka wieków napływają na ziemie Imperium rzymskiego. Sposób życia i zwyczaje tych ludów wnoszą wiele nowego do kultury starych mieszkańców Zachodu. Tak jest w wypadku Longobardów, którzy docierają do Italii z północy, przechodząc przez Alpy. Longobardowie mieszają się z ciągle jeszcze zdezorientowanymi po upadku cesarstwa rzymskiego mieszkańcami półwyspu. Historia chrześcijaństwa to rodzaj zwięzłego, przybliżającego najważniejsze wydarzenia i kluczowe postacie przewodnika po dziejach Kościoła powszechnego: od jego narodzin do czasów współczesnych. Dziesięć bogato ilustrowanych tomów w dużym formacie każdy poświęcony poszczególnym okresom historii chrześcijaństwa składa się na tę atrakcyjną serię, przeznaczoną dla młodych czytelników. Książka jest polskim przekładem znanego dzieła międzynarodowego zespołu historyków i badaczy ze znakomitym teologiem i historykiem Hubertem Jedinem na czele, które pod obecną redakcją Juana Marii Laboa pozyskało nową szatę graficzną, obejmującą zarówno ilustracje dla najmłodszych, jak i obszerną dokumentację fotograficzną i kartograficzną. Ta bogata warstwa ilustracyjna z odpowiednim komentarzem oraz przejrzysty układ tekstu podzielonego na tematyczne rozdziały pozwala na szybkie uchwycenie sensu prezentowanego materiału i ciekawą lekturę.

yanek | 2013-01-22