Zmień moją żałobę w taniec. Odnaleźć nadzieję w trudnych chwilach.

Tłumaczenie: Katarzyna Tybinka
Wydawnictwo: Salwator
Turn My Mourning Into Dancing.
978-83-60703-28-1
religia
emm

Ta pocieszająca, na wskroś realistyczna książka opracowana na podstawie niepublikowanych pism znakomitego pisarza i wykładowcy Henriego Nouwena, skupia się nie na tym, jak przetrwać w ciężkich chwilach, ale jak nauczyć się żyć w pełni pośród otaczających nas trudności. „Trudności, które wszyscy przeżywamy – pisze Nouwen – wymagają oczywiście więcej niż tylko słów, nawet tych uduchowionych. Wyszukane zdania nie ugaszą głębokiego bólu. Jednak mimo to znajdujemy coś, co może nam wskazać drogę i przeprowadzić nas przez cierpienie. Słyszymy wezwanie, by pozwolić żałobie stać się uzdrowieniem, a smutkowi drogą przez ból do tańca. (...) Uczymy się patrzeć wprost na nasze straty, a nie unikać ich. Wychodząc naprzeciw cierpieniom życia, bez zaprzeczania możemy odnaleźć coś nieoczekiwanego. Zapraszając Boga do uczestnictwa w naszych problemach, zapewniamy sobie – nawet w trudnych chwilach – radość i nadzieję”. Zaczerpnięta z głębokiej studni pastorskiego, nauczycielskiego i myślicielskiego doświadczenia Nouwena, dostarcza pociechy bez uciekania się do pustych frazesów. W praktyczny sposób, jednakże unikając spłycania i upraszczania, wskazuje drogę życia zakorzenioną w stałości Boga i osadzoną w wiecznej nadziei – życia, które może przepełnić się tańcem nawet w środku najciemniejszej nocy.

źródło opisu: Salwator, 2007.

źródło okładki: http://www.salwator.com/

pięknoWzałamaniu | 2013-04-12
Na półkach: Przeczytane, Mam.
Przeczytana: 2010 rok
sloxn | 2016-04-20