Lato nagich dziewcząt

Wydawnictwo: Polnord-Oskar
kobieta, miłość,
Lily

Inne wydania

"Nie wiedziała, czy z niej kpi, czy mówi poważnie. Bardzo nie chciała już się z nim kłócić. Odpaliła Kanadyjczyka, dziwnie nie miała ochoty na rozpoczynanie nowego romansu. Zadumała się. - Nie wiadomo czy Kamyk skończył już z tą babką, z którą go widziała dwukrotnie w Grand Hotelu? Może naprawdę coś go do niej ciągnęło, a może tylko chciał zrobić jej na złość - głupio zachowała się z tym Kanadyjczykiem. Ale ona znowu chciała zrobić na złość Bieniowi, a on tego nawet nie zauważył. Nie chce żadnej z nich, a żeni się z matką Ulki. Ukradła dla niego psa! Człowiek osiwieje, a nigdy nie będzie wiedział, o co właściwie chodzi mężczyznom."

Dominika Pawelec | 2012-08-27
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Stanisława Fleszarowa-Muskat to dla mnie autorka z serii "zawsze chciałam coś jej/jego przeczytać, ale nie miałam czasu". Kusiło mnie to nazwisko, bo jest mi dobrze znane, widziałam książki nimi opatrzone na własnych półkach. Swoje zrobił też PR mojej Mamy, która Fleszarową-Muskat obok Siesickiej, Domagalik i Minkowskiego uważa za pisarzy najbardziej znanych ówczesnej młodzieży. Nie bez powodu autorka "Lata nagich dziewcząt" została nazwana najpopularniejszą pisarką Polski Ludowej, uhonorowana całkiem pokaźną liczbą nagród i odznaczeń.

Przeczytałam tę książkę i doszłam do wniosku, że gdybym urodziła się pół wieku wcześniej to pewnie też zaczytywałabym się w nich jak szalona. Świat idzie do przodu, ale jednym z niezmiennych elementów są marzenia. Jedni chcą się zakochać, inni mieć ojca,ciekawe wakacje czy szaleństwa na dansingu (dzisiaj powiedzielibyśmy, że w klubie).

Rzeźbiarz Grzegorz Bień przyjeżdża do Sopotu, aby tworzyć. Z czasem dołączają do niego poznani ludzie - Marek,...

Isabelle | 2013-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2013

Lato nagich dziewczat - przenosi nas do Sopotu lat 50.Trwa gorace lato, pachnace rozpalona sloncem plaza i olejkiem do opalania. Monciak tetni zyciem - rzadzi nim barwny tlum spragniony kawiarnianych romansów i klubowych przygód. Grzegorz, znany rzezbiarz, wlasnie przyjechal tutaj w poszukiwaniu natchnienia i modeli do swoich prac. Otoczony kobietami, ktzóre zabiegaja o jego wzgledy i uczucia, walczac o xhwile uniesienia, odnajdzie wr4eszcie milosc. Odbedzie sie to jednak w dosc zaskakujacych okolicznsciach...

Ksiazke czyta sie lekko. Ciekawie przedstawiona rzeczywistosc lat 50, polecam na wakacje.

kasiakos | 2014-01-12
Przeczytana: 2010 rok

bardzo fajna lektura na wakacje, w podróż , na plażę.....wakacje, plaża Sopot, deptak, spacery, szukanie weny.....miłość i oczywiście pies.... bardzo fajna lektura, polecam)))

lavendova | 2012-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2012

Słońce, plaża, zimne drinki. "Lato nagich dziewcząt" jest znakomitym oderwaniem od ponurej rzeczywistości. Fabuła jest lekka, wciąga i nie nudzi do ostatniej strony. Mnie szczególnie oczarował styl pani Fleszarowej- Muskat. W książce aż roi się od zabawnych sformułowań, kwiecistych epitetów oraz ciekawych zwrotów akcji. Klasyka literatury to nie jest, ale na długie zimowe wieczory jak znalazł.

milk3shaake | 2012-07-29
Przeczytana: 20 lipca 2012

Lekka lektura na lato-o miłości oczywiście, lecz w nieco oryginalnej formie, polecam.

Eveni | 2017-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2017

Mam bardzo miłe odczucia po przeczytaniu tej książki. Na początku ciężko było "złapać rytm", ale po kilkunastu początkowych stronach czyta się już bardzo dobrze. Powieść zdecydowanie nie dla każdego, jednych będzie nużyć, inni jej nie zrozumieją. Dla wielbicieli i sympatyków pani Fleszarowej - polecam serdecznie, świetna!

Bardzo się cieszę, że ktoś wpadł na tak genialny pomysł i postanowił wznowić większość powieści pani Fleszarowej-Muskat!
Przyznam, że nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, jednak z wielu pochlebnych recenzji, wiem, że warto!
Z przyjemnością kupię i przeczytam każdy tom tej wspaniale zapowiadającej się kolekcji!

Joanna | 2012-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2012

Świetna! Myślałam, że powieść pisana w latach 50. będzie mocno powściągliwa i zasadnicza, ale miło mnie zaskoczyła! Akcja pełna zwrotów akcji, śmiechu i wzruszeń oraz morałów. Książka napisana ponad 50 lat temu, ale nadal aktualna. A to gorące lato w tle jest miłą odmianą przy obecnych mrozach :) Na pewno przeczytam więcej książek Fleszarowej-Muskat. Gorąco polecam!!!

Jagoda | 2012-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Czytając takie powieści, powstałe w odległej epoce, nie pozostaje nic innego, jak tylko dojść do wniosku, że "ta dzisiejsza młodzież" od lat się nie zmienia. Z czasem się tylko starzeje, zapomina o grzechach młodości i zaczyna narzekać na tę dzisiejszą młodzież.

Pysia101 | 2013-07-03

Na samym początku wydawało mi się ,że książka ta jest nudna. Jednak im więcej stron miałam przeczytanych tym zyskiwała coraz większą moją sympatie . Ostatecznie bardzo mi się spodobała. Fajna do czytania na lato kiedy zaczynają się wakacje.