Refleksje oświęcimskie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-03740-2
Pirania

"Refleksje oświęcimskie" to jedyny w swoim rodzaju zbiór wszystkich tekstów Antoniego Kępińskiego, poświęcony patologii obozów koncentracyjnych i prześladowań politycznych w Polsce, wzbogacony o materiały biograficzne dotyczące pobytu samego autora w obozach na Węgrzech i w Hiszpanii oraz omówienia innych autorów, m.in. Zdzisława Jana Ryna i Józefa Tischnera. To książka o więźniach i katach, o tym, jakimi byli ludzmi, a także co pozostawiła w nich trauma wojennych przeżyć.

yootsuu | 2010-08-21
Przeczytana: 19 sierpnia 2010

warto przeczytać, jeśli ktoś jest zainteresowany historią tamtych lat. świetna dawka informacji.

czaszunia | 2016-12-18
Morlok | 2016-11-29