Smak lodowego pocałunku

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Cykl: Olga Riazancewa (tom 2)
Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
Vkus Ledyanowo Potseluja
9788360192382
kryminał, Olga Riazancewa
Śnieżynka

W przymierzalni pewnego supermarketu tajemniczy sprawca morduje trzy kobiety. nie ma najmniejszej ochoty brać się za tę sprawę, gdyż przeczucie podpowiada jej, że zagadka mocno się skomplikuje, ale cóż, służba nie drużba… I rzeczywiście: szybko okazuje się, że te trzy trupy to dopiero początek, a kiedy na scenę wkracza Sasza zwany „Cichym”, nic już nie jest takie, jakim się jeszcze niedawno wydawało…

gwiazdka | 2016-10-29
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 29 października 2016

„Smak lodowego pocałunku” czytany bezpośrednio po „Wszystko w czekoladzie” sprawia wrażenie jednej książki i jest to wrażenie przyjemne. Sam lektura też jest przyjemna. Olga prowadzi kolejne śledztwo, znowu bardzo skomplikowane, potem oczywiście wszystko się wyjaśnia, to też lubię w powieściach Polakowej, mianowicie ładnie poukładane wydarzenia prowadzące do zbrodni i przebieg jej samej. Postacie w większości znane są z pierwszej części, pojawiają się oczywiście nowe, stare opisywane są konsekwentnie i to też plus. Do tego dość zabawne rozmowy. Czyli przyjemny kryminał, gdzie nie ma potrzeby podnosić napięcia nadmiarem makabry, przekleństw czy „przebarwnym” opisem scen miłosnych- tego nam na szczęście Polakowa oszczędziła.

kl1976 | 2016-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2016

Zabawna,rosyjska powieść kryminalna okraszona sarkastycznym humorem głównej bohaterki Olgi i niesamowitego psa Saszki..Jest morderstwo i to nie jedno ,jest śledztwo ,mnóstwo zamieszania ale mi tam się podoba ,polecam

>25/52<

lila2103 | 2015-02-17
Przeczytana: luty 2015

Dzieje się , no nie wiem gdzie.W mieście .W każdym razie nie w Moskwie , bo do Moskwy wyjeżdżają .Główna bohaterka , Olga Riazancewa, pracuje ?!No , nie wiem , co to za służby, w każdym razie nie kryminalny pion milicji.Sama o sobie mówi , że pracuje w administracji(nadzór nad milicją ?) , jezeli tak , to takiej jakiejś szemranej .Pewnie pracuje w FSB.Co do mnie , to głównie zajmowałam się śledztwem :jakie to miasto i co to za służby.Słaba ze mnie śledcza.
Kryminał napisany w 2003 r., ludzie jeszcze radzieccy, ale rozbuchani konsumpcyjnie(tak prawdziwie po rosyjsku, kraj duży , to konsumpcja też duża).
A nieboszczyków 10.
Wolę sztywną Maryninę.

schutte | 2015-11-18
Przeczytana: listopad 2015

Mi się podobało...wniosek jeden korupcja rządzi i takie rzeczy ( nie ) tylko w Rosji...niestety....

Olusia | 2015-11-19
Przeczytana: 24 września 2014

Kryminał z osobistymi perypetiami komisarza prowadzącego śledztwo w sprawie morderstwa.

vobi | 2014-10-03
Przeczytana: 03 października 2014

Dobrze napisana, ciekawie poprowadzona historia z dość zaskakującym zakończeniem (dla mnie przynajmniej). Kolejny plus dla Polakowej :)

catunga | 2011-07-21

Średnia. Inne, które czytałam podobały mi się bardziej. Tytuł oczywiście niezwiązany z treścią ;)

ladysosensual | 2014-01-22

Świetnie pokazana rosyjska rzeczywistość!

natalacz | 2016-11-19
isiaw18 | 2016-10-22