Zaginiona armia

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Hellboy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Hellboy. The Lost Army
Horesz

W 525 roku p.n.e. - perski król Kambyzes wysłał pięćdziesiąt tysięcy żołnierzy przez pustynie podbitego Egiptu, by zajęli miasto w oazie niedaleko dzisiejszej granicy libijskiej. Według greckich historyków, pod koniec długiej wędrówki armia natrafiła na burzę piaskową o sile huraganu. Pięćdziesiąt tysięcy ludzi zniknęło bez śladu. W 1986 roku n.e. - brytyjski zespół archeologiczny, wysłany na skraj Wielkiego Morza Piasku, by wydobyć pozostałości tamtych wydarzeń, także zaginął bez śladu. Biuro Badań Paranormalnych i Obrony wysyła więc największego na świecie detektywa do spraw paranormalnych, Hellboya, by odnalazł archeologów i odkrył, jaki los spotkał zaginioną (w 525 roku p.n.e.) armię.

buraukkaforesee | 2012-10-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 27 października 2012

Byłam niezwykle zaskoczona i oczarowana wyobraźnią autora dotyczącą nie tylko w niektórych momentach zaskakującą fabułą ale dobrymi, wcale nie nudnymi, opisami co tak mało razy się zdarza w książkach, z którymi obcuję. Powieść nie jest lepsza, ale też nie jest gorsza niż filmy. To zupełnie coś innego, a zarazem łączącego się w całość z Hellboyem z ekranu.
Jedyne koniec był nieco naiwny być może. Tak bym to nazwała. Ale cieszę się, że przeczytałam tą książkę Polecam

Hari_Seldon | 2016-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 09 marca 2016

Powieściowe rozwinięcie komiksu. Akcja dzieje się przed wydarzeniami z tomu “Nasienie zniszczenia”. Hellboy zostaje wysłany na libijską pustynię by rozwiązać zagadkę zaginięcia ekspedycji naukowej. Początkowo obawiałem się, że osadzenie akcji na słonecznej pustyni zupełnie zniszczy nastrój grozy. Zostałem miło zaskoczony – najbardziej niepokojąca scena ma miejsce właśnie pośród piasków, a pustynia szybko staje się śmiertelnie niebezpieczna. Bardziej efekciarsko, ale moim mniej strasznie robi się gdy bohaterowie trafiają w inne miejsce – wówczas fabuła zaczyna bardziej przypominać „Indianę Jonesa” niż horror. Warto tutaj wspomnieć, że powieść rozbudowuje postać Hellboya o sferę uczuciową, która bardziej humorystycznie została przedstawiona w filmie „Hellboy – Złota armia” – tutaj jednak jest to ukazane na poważnie i miejscami można się szczerze wzruszyć. Trochę rozczarowuje za to główny antagonista – typowy czarownik z chęcią zawładnięcia – w komiksach Hellboy pokonywał takich na...

mousy | 2017-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 lutego 2017

Jako oddana fanka Hellboya nie mogłam odpuścić przeczytania tej książki i nie zawiodłam się. Główny bohater pozostaje w swej skórze, wydarza się paranormalna rozpierducha, a przefantastyczne rysunki urozmaicają lekturę. Jest dobrze.

Kacper Bernat | 2017-08-21
bayern56 | 2017-01-19