Kości olbrzymów

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Hellboy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Bones of Giants
horror
Horesz

Na mroźnej szwedzkiej północy roszalała burza z piorunami odsłania szkielet olbrzymiegio mężczyzny, ściskającego w dłoni rękojeść starożytnego, żelaznego młota. Nie co dzień na rzecznym brzegu pojawiają się szczątki normańskiego boga i jego broni. Detektyw do spraw paranormalnych zwany Hellboyem wie, że to zwiastuje kłopoty.

Hari_Seldon | 2016-04-16
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Druga (a trzecia jeżeli chodzi o wydania zagraniczna) książka rozwijająca komiksowy świat Hellboya. Tym razem główny bohater razem z Abrahamem Sapienem udają się do Szwecji, gdzie z pomocą młota Thora będą zmuszeni powstrzymać zmartwychwstałego lodowego olbrzyma. Podobnie jak ostatnio, bohaterowie zyskują nadnaturalnych sprzymierzeńców – nie jest to wprawdzie tak niepokojąca i użyteczna pomoc, jak w „Zaginionej armii”, ale i tak podobał mi się ten zabieg. Przypadło mi też do gustu, że Hellboy tym razem musi odegrać rolę innego mitycznego bohatera – przy okazji wykorzystane są liczne retrospekcje pokazujące walkę skandynawskich bogów z olbrzymami. Dobrym zabiegiem było też nawiązanie do poprzedniej wizyty Hellboya w Szwecji w jednej z historii w „Prawej ręce zniszczenia”. Trochę słabo wykorzystano niestety Sapiena – jest z nim parę fajnych elementów obyczajowych, ale pełnił głównie funkcję rękawa do wypłakania się dla innej postaci. Znowu też rozczarował mnie antagonista – jest o...

Perlowski | 2015-08-08
Przeczytana: 25 sierpnia 2015