Zraniony uzdrowiciel

The Wounded Healer
83-7120-061-7
religia
emm

"Zraniony uzdrowiciel" to najlepsza rzecz Nouwena.. Ponieważ książeczka jest krótka idee, jakie niesie pozostają długo po jej przeczytaniu. Jest prawdziwa, pełna nadziei i bardzo, bardzo osobista. Niezwykle godna polecenia.
"Best Sellers"

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 1994.

Otoczeni jesteśmy superbohaterami. Ich najbardziej rozpoznawalnym przedstawicielem może być dziś zarówno Supermen czy Spiderman, a może Batman. Tak naprawdę to nie istotne, który z nich będzie idolem współczesnego pokolenia, istotniejsze jest to, co oni chcą nam przekazać. A jest to przekaz bardzo ciekawy. Otóż świat jest nieustannym polem bitwy, w którym spotykają się, jak na wojnie. siły dobra i zła. I oczywiście nasi niezwyciężeni stają do tej walki i mimo rozlicznych potknięć i trudności odnoszą zwycięstwo. Gdyby więc taki idealny świat stał się naszym udziałem za chwile okazałoby się, że zabrakłoby na nim złoczyńców i wszyscy żyjemy w szczęśliwym raju na ziemi. Coś jednak jest nie tak. Im bardziej osiągają sukces, tym więcej zła się rodzi, im więcej razy dobro wsiada na koń, tym częściej ciemna strona mocy wychodzi na zewnątrz, by dalej atakować. A kim naprawdę są nasi herosi? Są tylko zwykłymi ludźmi obdarzonymi szczególnymi mocami, bądź wyposażeni w nadzwyczajne sprzęty...

Badylius | 2014-09-17
Przeczytana: 17 września 2014