Informatorzy

Wydawnictwo: vis-a-vis/Etiuda
The Informers
978-83-61516-19-4
moralność, informatorzy,

Informatorzy są pełni makabrycznej gotyckiej wrażliwości, niesmacznych żartów i szokujących szczegółów … komiczne … ambitne. Są tam przenikliwe spostrzeżenia – nieskazitelnie opanowana proza. Informatorzy stanowią dzieło autora w szczytowej formie, autora głęboko zatroskanego upadkiem moralności naszego społeczeństwa. Książka prowadzi nas od pierwszego do siódmego kręgu piekła, od Salingera...

Informatorzy stanowią dzieło autora w szczytowej formie, autora głęboko zatroskanego upadkiem moralności naszego społeczeństwa. Książka prowadzi nas od pierwszego do siódmego kręgu piekła, od Salingera do de Sade'a.

Sławek Jurusik | 2012-05-21
Przeczytana: 16 maja 2012

Narkotyczna rozsypanka

O pieniądzach – ich istocie i potrzebie posiadania – pisano setki razy. Jedni powtarzali utarte slogany o tym, jak nie dają one szczęścia, część nadal uważa je za jedyny cel egzystencji, a prawda pozostaje jak zwykle po środku, kpiąc sobie ze skrajności. Finansowych problemów nie mają z pewnością bohaterowie „Informatorów” Breda Eastona Eliisa. Zbiór opowiadań amerykańskiego pisarza pozostawia jednak istotę pieniądza w tle, skupiając się głównie na ich zgubnym wpływie na życie kolejnych postaci.

Klamrą, która spina poszczególne opowiadania, są bohaterowie żyjący na wysokiej stopie. Ellis ukazuje, często bazując na własnych, młodzieńczych doświadczeniach, obrzydliwie bogate środowiska amerykańskich studentów oraz ludzi zaangażowanych w funkcjonowanie show biznesu – scenarzystów, aktorów czy reżyserów. Autor niesamowicie celnie oddaje pustkę społeczeństwa, często zepsutego i rozpieszczonego, za co winą obarcza głównie wspomniany, zgubny wpływ pieniądza. Mamy...

| 2012-07-24
Przeczytana: 22 lipca 2012

Przyznam że po obejrzeniu filmu mialam ogromne oczekiwania wobec książki, ale okazalo sie inaczej. Książka nie powalila, byla mdła, nie szokowała czego sie spodziewalam, czytało sie szybko bez emocji.

Anouk | 2012-10-22
Przeczytana: 2012 rok

Jedno z większych rozczarowań, jakie mnie spotkały. Książka nie do przebrnięcia, w mojej ocenie bardziej nadaje się na scenariusz niż powieść fabularną. Płytka, nudna i bez pointy.

ravenstag | 2010-07-19
Na półkach: W Kolekcji, Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2010

Jak dla mnie Ellis = najwyższa jakość. Nie mam nic więcej do dodania.

Lunacy | 2016-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2016