Porażki marek. Największe wpadki rekinów biznesu

Tłumaczenie: Roman Zawadzki
Wydawnictwo: Bellona
Brand failures
Marki, porażki, marketing
biznes, finanse
Kristofear

Świetnie napisana, zabawna, choć pewnie nie dla wszystkich, książka przybliżająca kulisy najgłośniejszych i zazwyczaj bardzo kosztownych pomyłek takich potentatów rynkowych, jak Coca-Cola, IBM, Microsoft, McDonald`s, Sony, Pepsi czy British Airways. Autor podzielił je na kilka kategorii, w tym m.in.: wpadki PR (brak reakcji firmy Gerber, znanego producenta żywności dla dzieci, na przypadki...

Autor podzielił je na kilka kategorii, w tym m.in.: wpadki PR (brak reakcji firmy Gerber, znanego producenta żywności dla dzieci, na przypadki znalezienia w ich produktach dla niemowląt kawałków szkła, mimo że sporo milusińskich się pokaleczyło), zgrzyty kulturowe (firmy motoryzacyjne nie zwracające uwagi na znaczenia nazw aut w innych językach: Chevy Nova wprowadzony na rynki Ameryki Łacińskiej, mimo że nova po hiszpańsku oznacza nie jedzie Mitsubishi Pajero w Hiszpanii, gdzie pajero w lokalnym slangu to onanista).

W trakcie lektury co chwila zapalała mi się żarówka firmy "Osram" oraz przypomniał mi się jeden z bohaterów powieści Philipa K. Dicka, którego praca polegała na sprawdzeniu znaczenia nazwy produktu handlowego, który miał dopiero wejść na rynek, we wszystkich językach świata. O podobnych, a nawet bardziej zaskakujących przypadkach jest ta książka, którą polecam ku przestrodze wszystkich przedsiębiorczych osób i nie tylko, tych ciekawych również.

aguusia99 | 2012-02-20

Dobra :)

Co ciekawe nigdzie nie można jej znaleźć.

Ania | 2016-09-30
Przeczytana: 05 października 2015