Pełne zanurzenie

Wydawnictwo: Paganini
religia
Snoopy

Książka Marcina Jakimowicza (ur. 1971) autora bestsellera "Radykalni","Dziennika pisanego mocą" i "Dna" to 77 rozdziałów o zanurzeniu w Bożym miłosierdziu. Recenzent miesięcznika "W drodze" napisał o poprzednich wydawnictwach "Prowokacje, antyreklamy, odwodzenie od lektury mają ugodzić uśpione w samozadowoleniu sumienia porządnych katolików. Jakimowicz nie głaszcze i nie chwali, raczej...

Recenzent miesięcznika "W drodze" napisał o poprzednich wydawnictwach "Prowokacje, antyreklamy, odwodzenie od lektury mają ugodzić uśpione w samozadowoleniu sumienia porządnych katolików. Jakimowicz nie głaszcze i nie chwali, raczej chłoszcze prawdą".

Tym razem jest trochę inaczej. Choć napisane współczesnym żywym językiem teksty pełne są odniesień do współczesnej popkultury (wystarczy spojrzeć na tytuły: "Aniołowie lepsi niż Telekomunikacja", "Budzy to gbur", "Co wystaje spod nogi Matce Boskiej?", "AAA. Samotna pozna Pana" czy "Na wariackich papierach") to Słowo Boże prowokuje autora "Pełnego zanurzenia", rezonuje w nim, drąży, płonie jak ogień. Jest żywe jak obosieczny miecz. Dlatego dotyka.

Książka prócz felietonów biblijnych, do jakich Marcin Jakimowicz przyzwyczaił Czytelników w poprzednich książkach zawiera też zapierające dech piersiach świadectwa.

Gosia | 2013-10-19
Przeczytana: 2008 rok

Kapitalna książka. Dostałam ją na osiemnastkowy prezent od "Szwagra". Komuś pożyczyłam i do tej pory nie doszłam komu :(. Ale lekturę wspominam bardzo miło i chciałabym ja przeczytać raz jeszcze...

parasolka | 2011-07-25

nudzisz się? masz depresję? szukasz czegoś- sam nie wiesz czego? czujesz, że życie to nie tylko wstać, iść do pracy, wrócić, zjeść obiad, oglądać telewizję i iść spać...? ta książka jest dla Ciebie! daj sobie szansę..! Ja miałam opory, by po nią sięgnąć- chyba po prostu się bałam tego, że może otworzyć mi oczy i wtedy zobaczę samą siebie...
polecam!

Danusia | 2011-07-21

To właśnie jedna z książek, do której wracam przynajmniej raz w miesiącu. Otwieram, czytam i to jest to. Krótkie rozdziały- bo lepiej mieć niedosyt niż przesyt. Każde zdanie w tej książce ma głęboki sens. Pan Marcin nie boi się też przyznać do błędów, porażek- duży plus, nie każdy to potrafi.

Myrusia | 2015-06-09
Ewelina | 2015-04-26