Taniec śmierci

Wydawnictwo: G+J
Dance of Death
Muzeum, FBI, Nowy Jork, New York
Ag2S

Dwaj bracia: jeden to najlepszy agent FBI, drugi - geniusz zbrodni. Przed laty rozdzieliła ich niepohamowana nienawiść. Teraz przyszła pora na morderstwo doskonałe i wyjątkowe wyzwanie: powstrzymaj mnie, jeśli zdołasz. Nieznany sprawca w okrutny sposób morduje przyjaciół agenta specjalnego FBI Pendergasta. Podejrzanym jest jego brat Diogenes. Przez wiele lat pracował nad planem zbrodni...

Nieznany sprawca w okrutny sposób morduje przyjaciół agenta specjalnego FBI Pendergasta. Podejrzanym jest jego brat Diogenes. Przez wiele lat pracował nad planem zbrodni doskonałej. Prowadzący śledztwo porucznik Vincent D'Agosta ma zaledwie siedem dni na odnalezienie Diogenesa, który nie zawaha się przed popełnieniem kolejnego morderstwa. Czy zdoła powstrzymać szalonego geniusza?

Taniec śmierci to intrygujący wielowątkowy thriller, którego akcja rozgrywa się w Nowym Jorku i Muzeum Historii Naturalnej. Tabłyskotliwa, pełna dramatycznych zwrotów akcji i dynamicznych wydarzeń powieść jest najwyżej notowaną na liście "New York Timesa" pozycją Douglasa Prestona i Lincolna Childa.

Sandra Jasona | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Po przeczytaniu powieści, pierwsze skojarzenie walka Sherlocka Holmesa z profesorem Moriartym przesunięta do XXI wieku. Genialny bohater i równie genialny przestępca, dwaj bracia nienawidzący siebie i walczący ze sobą, angażując w tę walkę najbliższych. Trochę kryminału, trochę thrilleru opakowane w zgrabną historię. Wiele wątków, bohaterów, czytało się szybko. Jest to moje pierwsze spotkanie z pisarzami i zapewne nie ostatnie.

Karaś | 2013-10-06
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 05 października 2013

Czegoś takiego szukałem. Wielowątkowa z początku akcja nie nuży, bo autorzy muszą mieć przecież kogo zażynać na następnych stronach. Nawiązania do Sherlocka są bardziej niż jawne - ot choćby w postaci Pendergasta, ekscentrycznego geniusza z brytyjską manierą, czy też arcywroga Pendergasta, a zarazem jego brata imieniem Diogenes (Mycroft, brat Holmesa, należał do Klubu Diogenesa). Akcja nie nuży, postaci dobrze rozbudowane, zabójca jest zawsze o krok przed innymi i zdaje się z nimi tańczyć taniec śmierci.

Tak, to jest to czego szukałem. To taki Sherlock Holmes XXI wieku, a przy tym dojrzalszy i o wiele bardziej złożony. Teraz poszukuję kontynuacji, Księgi Umarłych.

majek | 2016-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Świetne to było, chociaż miałam wrażenie, że nigdy się nie skończy. Wielowątkowa intryga, cała chmara bohaterów, kilkanaście motywów, z których każdy można rozwinąć w osobnej powieści.
To była moja pierwsza, choć niezapomniana przygoda z agentem Pendergastem. O tyle szokująca, że jednocześnie z Aloysiusem poznałam Diogenesa. Jeden brat: oaza spokoju, drugi: wyrachowany wariat. I jeszcze Vincent D'Agosta - prawdziwy przyjaciel, wierny towarzysz. Dla Czytelnika stanowi taki ciepły, ludzki czynnik w zimnym (choć dobrym) otoczeniu Agenta P. Muszę przyznać, że seria niesamowicie mnie zaciekawiła. Na pewno sięgnę po więcej :)

iwona75 | 2011-10-02

"Taniec śmierci" to obszerny wielowątkowy thriller którego kluczowymi postaciami są dwaj bracia:jeden z nich to agent FBI,drugi - seryjny morderca.
Początkowa duża ilość wątków trochę mi przeszkadzała,każdy rozdział dotyczył osobnej historii,nie mogłam wczuć się w powieść.Po jakimś czasie jednak wątki zaczęły się ze sobą łączyć i lektura zrobiła się naprawdę bardzo przyjemna,momentami wręcz fascynująca.
Tempo oraz niesamowite zwroty akcji powieści nie pozwoliły mi się nudzić nawet przez chwilę.
Zakończenie to zapowiedź dalszego rozwoju wydarzeń, zachęca do przeczytania kolejnej części cyklu.

eva40 | 2014-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Polecam wszystkie z cyklu bardzo szybko każdą pochłaniam i sięgam po kolejną.

Łukasz Śmigiel | 2011-05-24

Rewelacyjne połączenie autorów, bohaterów i świetny styl przedstawiania akcji. Jest grubo :-) Thriller, horror, sensacja i akcja w jednym.

Daniel Siercha | 2014-06-09
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Kolejny raz dałem się porwać kontrowersyjnemu agentowi Pendergastowi. Przepadłem z kretesem jak tylko otworzyłem książkę. W książkach duetu Lincoln Child intryga jest tak gęsta iż można ją kroić nożem. Książka pochłonęła mnie bez reszty od pierwszych do ostatniej strony, i tylko sam się zastanawiam co jeszcze może się wydarzyć w życiu agenta Pendergasta.

Adam Grochocki | 2014-12-16

Recenzja z bloga zagrywam.blogspot.com
facebook: https://www.facebook.com/zagrywam?ref=ts&fref=ts

Przeglądam swoje wypociny i jestem w szoku... Jeszcze nigdy nie napisałem recenzji książek, których bohaterem jest agent specjalny Aloysius X.L. Pendergast. Nie wiem dlaczego, ponieważ jestem wielkim fanem przygód wspomnianego jegomościa. Na szczęście kupiłem bardzo niedawno ebooka z jedenastą już odsłoną przygód agenta i to podkusiło mnie żeby napisać o nim kilka słów. W tym poście chciałbym przybliżyć wydane do tej pory książki duetu Douglas Preston i Lincoln Child, aby zachęcić każdego. Naprawdę warto!

BOHATEROWIE

W Relikcie poznajemy agenta specjalnego FBI Dr. Aloysiusa X.L. Pendergasta. Najkrócej można scharakteryzować go słowami z tytułu - współczesny Sherlock. I nie oznacza to plagiatu, czy zbytniego zapatrzenia się autorów w twórczość Doyle'a. Pendergast jest bardzo tajemniczy i niebywale ekscentryczny. Pochodzi z bogatego rodu z wieloma tradycjami. W FBI pracuje jako wolny...

Via | 2015-01-03
Przeczytana: 2014 rok

Kolejny kryminał. Tym razem od początku jednak znamy przestępcę - jest to brat Pendergasta, Diogenes. Cała zabawa polega na tym, aby złapać go, udowodnić, że żyje i że popełnił zbrodnie. Jest to trochę zabawa w kotka i myszkę. Najgorsze jest to, że na cel morderstw zostali wzięci przyjaciele agenta specjalnego - tacy, których nie znamy, ale też tacy, którzy pojawiali się w poprzednich częściach i zapracowali na sympatię czytelnika.

Mamerkus | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

W "Siarce" panowie Preston& Child zrobili introdukcję postaci Diogenesa Pendergasta, niemniej fabuła była zupełnie o czym innym i w ostatecznym rozrachunku stanowiła ogromne rozczarowanie. Ciężko więc nazwać "Siarkę" początkiem trylogii Diogenesa, raczej jest to taki spin-off do właściwej dylogii "Taniec śmierci"-"Księga umarłych".

Ale mniejsza z tymi pierdołami, najważniejsza jest treść, przeto skupię się teraz na "Tańcu śmierci", powieści, która z jednej strony potwierdza moje wcześniejsze wnioski, że panom skończyły się dobre pomysły i poszli w dziwność, makabrę i mocno naciągane motywacje bohaterów, z drugiej zaś fabularnie jest już lepiej niż w "Siarce" i autorzy trzymają w napięciu od początku do końca, a nawet zapodają porządnego twista na koniec. Ale po kolei.

W "Tańcu śmierci" Preston&Child idą już na całość, jeśli idzie o mieszanie światów przedstawionych swoich wcześniejszych powieści. Pojawiają się nie tylko Pendergast, D'Agosta, Laura Hayward, Smithback, Nora Kelly,...