Zawstydzeni, czyli skazani na.. Samotność

Wydawnictwo: Astrum

Analiza życia ludzi chorobliwie nieśmiałych. Ich codzienne trudności oraz próby pokonania własnych słabości. Autorka stara się pokazać czytelnikom to, czego często nawet nie próbują się domyślić: Co naprawdę myśli nieśmiała osoba i dlaczego zachowuje się w ten, a nie w inny sposób. Książka składa się z czterech części w dwóch tomach. Wszystkie części odnoszą się do różnych okresów życia...

Książka składa się z czterech części w dwóch tomach. Wszystkie części odnoszą się do różnych okresów życia głównych bohaterów, od lat dzieciństwa do późnej starości, a tematem łączącym wszystkie jest oczywiście... wiadomo co.

Bogumiła | 2010-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2010

'Ze wszystkich wspaniałych rzeczy na tym świecie , wszystko, co robi się samemu traci swój urok'

'Nie mogę zamartwiać się tym, co było i muszę potrafić z podniesiona głową iść przez życie'

'Była silna walcząc sama'

To tylko kilka cytatów z tej cieniutkiej ale jakże wartościowej książki, która poruszyła mną dogłębnie.
Czytając bardzo obszerny wstęp można zastanowić się czy jesteśmy samotni bo jesteśmy zawstydzi czy samotni z innego powodu. Jednak jaki by to powód nie był można (będą samotnym) odnaleźć siebie zanurzając się w kolejnych linijkach tekstu...
A dwa opowiadania: 'samotna w wielkim mieście' i 'samotny w wielkim bólu' są dla mnie, osobiście pomostem w zrozumieniu swoich słabości. 'W końcu nikt nie potrafi lepiej zrozumieć człowieka samotnego, niż inny samotny'

una_fresa_verde | 2014-05-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Prezent
Przeczytana: 10 maja 2014

Pierwsze opowiadanie zasługuje na pełne 10 gwiazdek - to absolutne mistrzostwo, a trzeba wiedzieć, że w swoich odczuciach i opiniach jestem bardzo krytyczna. Fabuła, ujęcie tematu, portret psychologiczny głównej bohaterki - po prostu wielkie WOW! Niestety drugie opowiadanie wypada dużo słabiej, żałuję też, że książka obfituje w zatrważającą liczbę błędów interpunkcyjnych, w sensie nagminnego używania zbędnych przecinków oraz zdań skonstruowanych w niezbyt udany sposób - dlatego daję tylko 7 gwiazdek.

Flalle | 2016-02-29
Wokulski | 2014-03-25