Donoszę Ci, Luizo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
8308020674
dona

W małym miasteczku na południu Francji popełniono zbrodnię. Cyjankiem potasu został otruty jeden z miejscowych notabli, właściciel zakładu pogrzebowego, Michał Courbet. Śledztwo w tej sprawie prowadzi niezawodny inspektor Randôt przy pomocy detektywa amatora, amerykańskiego reżysera MacKinsleya, który wraz ze swą ekipą kręcił właśnie film w okolicy. Obaj panowie nie dając się zwieść bałamutnym poszlakom odkrywają prawdę.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1959

źródło okładki: Zdjęcie autorskie