Malarstwo Italii w latach 1250-1400

Wydawnictwo: Auriga, Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
sztuka
Snoopy

Zawiera: I - Giunta Pisano; II - Cimabue; III - Rzym i Cavallini; IV - Dekoracja malarska nawy górnego kościoła Św. Franciszka i problem Giotta w Asyżu; V - Giotto i jego warsztat; VI - Florenccy uczniowie Giotta w drugiej ćwierci XIV wieku; VII - Początki malarstwa sieneńskiego i Guido da Siena; VIII - Duccio; IX - Simone Martini; X - Bracia Lorenzetti; XI - Pietro Lorenzetti; XII - Ambrogio Lorenzetti; XIII - Piza: Freski w Camposanto, Traini, Buffalmacco; XIV - Malarstwo drugiej ćwierci XIV wieku poza Toskanią; XV - Czarna śmierć 1348; XVI - Florencja w drugiej połowie XIV w.; XVII - Siena w drugiej połowie XIV wieku; XVIII - Włochy Północne w drugiej połowie XIV wieku.
Przypisy, bibligrafia, skorowidz nazwisk i miejscowości.

kimonko | 2015-10-23
laurauzeda | 2014-04-12