Emocje tanga

Wydawnictwo: Artmedia Partners
978-83-925541-0-3
malarstwo, tango, wilanów
9na10

Książka jest poświęcona niszowej kulturze tanga argentyńskiego w Polsce. Autor - Tadeusz Dębski - jest animatorem i uczestnikiem tej kultury. Jest również uznanym przez rynek malarzem i kontrowersyjnym wizjonerem w innych dziedzinach sztuki. Jego głośny projekt "Buławy Sobieskiego" został zrealizowany, na razie w formie rzeźby parkowej. Książka nie jest instruktażowym podręcznikiem do nauki tanga ani opisem warsztatowych tajemnic malarstwa. Jest przekazem emocji związanych z tangiem. Emocji autora oraz jego ostrzegania tego tańca. Intrygujące znaczenie nadaje autor zagadnieniom związanym z seksem w tangu i fetyszem butów tancerek. Tadeusz Dębski barwnie opisuje rownież swoją karierę artystyczną, na którą tango miało znaczący wpływ. Książka jest oparta na autentycznych wydarzeniach, które można w całości zweryfikować. To życie napisało tę książkę. A czyta się jednym tchem jak fabularną opowieść.

Herimahtar | 2016-05-17
Iwona | 2014-09-10