O zwierzętach. Chór sportowy

Wydawnictwo: Teatr Polski
Uber tiere. Sportchor
978-83-927124-0-4
dramat współczesny

W tekście nie brakuje akcentów obrazoburczych, ale święte oburzenie jest chyba nie na miejscu – chodzi o wątek religijnej dziewczyny, która uwięziona w burdelu, wielokrotnie gwałcona – załamała się psychicznie. Bluźni, bo straciła wiarę. Nie może znieść święconej wody i widoku świętych obrazów, bo nikt nie pospieszył jej z pomocą. Za tą postacią kryje się szyderstwo zbuntowanej pisarki ze społeczeństw, które wyznając chrześcijaństwo bądź też odwołując się do chrześcijańskich korzeni – tolerują prostytucję i przymykają oczy na handel ludźmi.

Ania | 2015-04-28
Na półkach: Przeczytane, E booki
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

W książce zawarte są dwa teksty ,,O zwierzetach,, i ,,Chór sportowy,,
W pierwszym z nich Jelinek przedstawia świat prostytucji i głebokiej hipokryzji ludzi polityki , którzy sami korzystając z usług prostytutek jednocześnie głośno i publicznie nawołują do potępiania tego procederu.
Język używany przez autorkę nie jest w żaden sposób upiększany czy łagodzony jest po prostu brutalnie szczery i dosadny.

Drugi tekst ,,Chór sportowy,, ukazuję świat sportowców , którzy stają się marionetkami mass mediów, menagerów i gdzieś tam po drodzę zatracają swoją prawdziwą tożsamość. Stają się pionkami w grze wielkiej maichiny zarabiania pieniedzy .
Polecam .

| 2016-08-12