Wydawnictwo: Telbit
9788362252046
299 karst iga
dona

Ścigacze, prędkość, ryzyko.W strzelaninie na ulicach Wrocławia ginie młody motocyklista. Jego przyjaciele mimo wszystko postanawiają zrealizować zaplanowaną przez niego podróż ścigaczami do Chorwacji. W trasie niespodziewanie natrafiają na ślad zabójcy. Tylko towarzysząca im Majka uparcie twierdzi, że właściwym celem napastnika była ona.Śmiertelne zagrożenie.W tym samym czasie bezwzględny Gerald Herzfeld zmierza do realizacji apokaliptycznego projektu??299? to thriller kryminalny z szybkimi zwrotami akcji. Literacka dawka adrenaliny z motocyklowym romansem w tle. Iga Karst ? studentka, autorka kryminalnych powieści dla młodzieży, w tym dwóch z serii ?Pierwiastek strachu?: Egzaminu z tajemnicy i Złudnej gry. W 2009 r. nakładem Wydawnictwa TELBIT ukazała się jej kolejna książka z wątkiem kryminalnym ? Magenta. Iga lubi nocne wędrówki z przyjaciółmi po Wrocławiu, jazz i smak czekolady z miętą.

Karola Nosek | 2015-06-15

Ciekawa fabuła, troszkę podkoloryzowana, aczkolwiek wiele razy czytałam książkeę z szeroko otwartymi oczami. Dialogi bohaterów zbyt sztuczne. Dobrze opisana akcja na morotach, tak ze kazdy laik zrozumie i poczuje emocje.
Polecam :)

Cyrysia | 2011-05-04
Przeczytana: 04 maja 2011

Dawno nie czytałam, tak dobrej trzymającej w napięciu powieści kryminalnej. ,,299’’ Igi Karst, to powieść środowiskowa w której fabuła została zaczerpnięta z życia realnie istniejących grup motocyklowych i uważam, że autorka doskonale oddała cały klimat hobbistów kochających motory. W tak obrazowy sposób nakreśliła hermetyczny świat pasjonatów ścigaczy, iż ma się swoiste odczucie jakby samemu słyszało się ten potężny ryk silników i uczestniczyło w ,,tańcu na wulkanie’’.

Książkę czyta się szybko, płynnie i bardzo lekko a akcja wciąga tak, że czujesz zatracenie z realną rzeczywistością. Nareszcie odczuwam satysfakcje po przeczytaniu, gdyż mam tu powieść zawierającą literacką dawkę adrenaliny z motocyklowym romansem w tle. Bez wątpienia zainteresuje ona każdą osobę, która chociaż raz w swoim życiu widziała motocyklistę i ukradkiem zerkała na cudną, pędzącą jak błyskawica maszynę wraz z tajemniczym, ubranym w skórę, właścicielem.

Podejmij się tego ryzyka a zobaczysz, że ,,299’’...

lea88 | 2013-09-22
Na półkach: Chorwacja, Przeczytane

Typowa książka dla nastolatek. Przeczytałam ją ze względu na wątek kryminalny i akcję, która rozgrywa się częściowo w Chorwacji. Książka pisana jest prostym językiem. Trzyma w napięciu i faktycznie oddaje dobrze motocyklowe klimaty (przynajmniej dla mnie jako laika w tej tematyce). Niektóre wątki są jednak mocno naciągane i naiwne, niektóre rzeczy łatwo przewidzieć.
Gdybym przeczytała ją jako nastolatka, na pewno spodobałaby mi się. Jak dla mnie jest zbyt naiwna i trochę dziecinna :). No ale w sumie nie do mojej grupy wiekowej była adresowana więc co się dziwić.

marek52k | 2014-06-11
Przeczytana: 18 maja 2014

Trochę to wszystko infantylne, bo trudno mówić o odpowiedzialności, gdy gania się ponad 200 km/godz po ulicach miasta i to nie na kartach książki, a w realu. Znam osobiście takich paru. Czyta się powieść dość lekko, ale może następne teksty bardziej mnie zainteresują. Jeśli Pani Iga choć raz przejechała się na tylnym siedzeniu Ducati przed napisaniem powieści to i tak jest dzielna.

letsplaytennis | 2011-10-15

Wow! Nigdy nie sięgałam po powieści pani Igi, ale po przeczytaniu "299", zacznę czytać inne książki pani Karst. Naprawdę, polecam ;)

Jakub Kałuża | 2013-01-20

Bardzo ciekawa, wciągająca. Godna poleceniu wszystkim.

Matacz | 2013-04-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

"299" Igi Karst to dosłownie - szybki kryminał. Po pierwsze książkę czyta się naprawdę bardzo szybko, a nawiązując do tytułu, strona numer 299 pojawia się w mgnieniu oka. Ponadto fabuła obsadzona jest w środowisku kierowców ścigaczy (dzid) i muszę przyznać autorka interesująco i rzetelnie przedstawiła ten hermetyczny szybki świat. Akcja książki również jest dynamiczna, a kolejne elementy gładko układają się w całość. Dodatkowo spodobało mi się, że miejsce akcji to głównie Wrocław i Dolny Śląsk, gdyż fajnie się czyta o miejscach które się zna.
Podsumowując "299" to dobra książka, którą śmiało można polecić. Sam chętnie sięgnę po twórczość autorki i liczę na niezły poziom.

magmalena | 2013-01-07
Przeczytana: 05 maja 2012

Bardzo mnie wciągnęła, nosi w sobie odrobinę strachu, niepokoju, tajemnicy, książka ta spowodowała zakup innych pozycji owej autorki. Polecam gorąco ! :)

Marta-le | 2016-10-16
Przeczytana: 10 października 2016

Bardzo dobra książka dla młodych ludzi o dorastaniu, miłości, śmierci. Lekko się czyta i to jest jej plusem. Polecam

petaska | 2013-12-20

Książka może i nie jest zła, jednak owy rodzaj literatury nie trafia w mój gust.