Jezioro szlamno

Tłumaczenie: Anna Kołyszko
Cykl: Szkoła przy cmentarzu (tom 7)
Wydawnictwo: Da Capo
Slime lake
Justyna

"Horror" dla dzieci i młodzieży.

"Kiedy znów się skulił w sobie, po raz wtóry usłyszał ten dźwięk.
Aż zamarł. Co za potworny głos. Niskie, makabryczne, żałosne zawodzenie. Wibrowało w ciemnościach, odbijając się echem od czarnej wody. Przypominało spazm istoty wydającej ostatnie tchnienie.
Albo powstającej z grobu."

Magdalena | 2015-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Podobne do potwora z Lochnes, ale dużo, dużo lepsze.
Jedziesz sobie na wakacje nad jezioro i co? Niespodzianka. Potwór, zły człowiek i tajemnica do odkrycia.
Polecam!

Booka | 2013-07-19
Na półkach: 2013 ◄, Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2013

Mark i Terri Fosterowie są rodzeństwem. Ich wujek Nicholas zaprosił ich do swojego domu nad jeziorem. O ile niechętny na tą prozpozycję jest Marc, o tyle jego siostra skacze ze szczęścia na wieść o spędzeniu wakacji u wuja. Jezioro Szlamno, nad którym jest położony dom wuja Nicholasa słynie z rożnych dziwnych (mniej lub bardziej prawdopodobnych) opowieści. Czy to, co ludzie opowiadają o jeziorze jest prawdą czy wytworem wyobraźni? Czy rodzeństwo i ich przyjaciele - Stacey, Szczęki, Maria, Polly i Vickie - spędzą wakacyjny czas w spokoju? Czy mogą się czuć w pełni bezpieczni? I dlaczego wujek Nicholas zachowuje się co najmniej dziwnie?

"Jezioro Szlamno" jest siódmym tomem z serii "Szkoła przy cmentarzu". Według mnie trochę przypomina "Autobus widmo" m.in. ze względu na motyw sprzeczającego się rodzeństwa. Czyta się ją lekko i szybko. Akcja wciąga i nie nudzi. Jedynym rozczarowaniem może być zakończenie, ale to nie ujmuje ogólnego wrażenia.

PABLOPAN | 2012-08-04

Rety, jaka ta seria była zajmująca. Do dzisiaj nie żałuje ani jednej minuty poświęconej tym książkom.

alagx | 2012-09-27
Przeczytana: 27 września 2012

Fajnie się czytało, bardzo lubię tą serię. Końcówka lekko inna niż przewidywałam, ale książeczka w sam raz na jakiś nudny wieczór czy coś. :)

Longina | 2014-03-29

pierwsze zetknięcie z horrorami w formie pisanej ;), przeczytałam chyba wszystkie z serii

Ewelina Kwaśniewska | 2011-07-30
Przeczytana: 2001 rok

Niezbyt straszna, ale za to ciekawa lektura na jeden wieczór. Pochłaniałam tę serię w podstawówce.

Patrycja Żurek | 2012-11-08

Zaczytywałam się tym w podstawówce! :)

Izabela W | 2011-08-11
Przeczytana: 2008 rok

Kiedyś uwielbiałam czytać te książki teraz znam już niektóre,które były w mojej bibliotece

Linka | 2011-07-13

Świetna książka,jak i cała seria - polecam!

Goszka | 2011-08-21

książka z jednej z moich ulubionych serii.