Jezioro Szlamno

Tłumaczenie: Anna Kołyszko
Cykl: Szkoła przy cmentarzu (tom 7)
Wydawnictwo: Da Capo
Slime lake
Justyna

"Horror" dla dzieci i młodzieży.

"Kiedy znów się skulił w sobie, po raz wtóry usłyszał ten dźwięk.
Aż zamarł. Co za potworny głos. Niskie, makabryczne, żałosne zawodzenie. Wibrowało w ciemnościach, odbijając się echem od czarnej wody. Przypominało spazm istoty wydającej ostatnie tchnienie.
Albo powstającej z grobu."

źródło opisu: materiały wydawcy

Magdalena | 2015-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Podobne do potwora z Lochnes, ale dużo, dużo lepsze.
Jedziesz sobie na wakacje nad jezioro i co? Niespodzianka. Potwór, zły człowiek i tajemnica do odkrycia.
Polecam!

CYKL: "SZKOŁA PRZY CMENTARZU" (TOM 7)

Mark i Terri Fosterowie są rodzeństwem. Ich wujek Nicholas zaprosił ich do swojego domu nad jeziorem. O ile niechętny na tą propozycję jest Marc, o tyle jego siostra skacze ze szczęścia na wieść o spędzeniu wakacji u wuja. Jezioro Szlamno, nad którym jest położony dom wuja Nicholasa słynie z rożnych dziwnych (mniej lub bardziej prawdopodobnych) opowieści. Czy to, co ludzie opowiadają o jeziorze jest prawdą czy wytworem wyobraźni? Czy rodzeństwo i ich przyjaciele - Stacey, Szczęki, Maria, Polly i Vickie - spędzą wakacyjny czas w spokoju? Czy mogą się czuć w pełni bezpieczni? I dlaczego wujek Nicholas zachowuje się co najmniej dziwnie?

"Jezioro Szlamno" jest siódmym tomem z serii "Szkoła przy cmentarzu". Według mnie trochę przypomina "Autobus widmo" m.in. ze względu na motyw sprzeczającego się rodzeństwa. Czyta się ją lekko i szybko. Akcja wciąga i nie nudzi. Jedynym rozczarowaniem może być zakończenie, ale to nie ujmuje ogólnego...

PABLOPAN | 2012-08-04

Rety, jaka ta seria była zajmująca. Do dzisiaj nie żałuje ani jednej minuty poświęconej tym książkom.

_Chimena_ | 2017-11-29
Przeczytana: 03 września 2017

Książka jak większość tytułów z tej serii: przyjemna lektura na jeden wieczór. Fabuła wyraźnie inspirowana historią potwora z Loch Ness. Dla mnie, na tle innych tytułów ze "Szkoły przy Cmentarzu" była mało "straszna" i wciągająca. Może to dlatego, że jestem zdeklarowaną fanką ghost stories, a wszelkie tytuły z "monster animals" nigdy mi szczególnie nie leżały.

arok16 | 2019-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2019

WOW! Sięgając po tę książkę miałam inne przeczucia, że książka NUDNA. BARDZO SIĘ MYLIŁAM! Nie żałuję, że poświęciłam 2 godziny na przeczytanie tej pozycji. Jest zdecydowanie LEPSZA od "Nawiedzonej łazienki" i "Horroru w stołówce". Znacznie bardziej wciągająca! Ale do rzeczy.
Akcja tego tomiku nie rozgrywa się ani w podstawówce Grove Hill ani nawet w tym mieście, lecz nad tytułowym jeziorem Szlamno. Bliźniacze rodzeństwo, Marc i Terri Foster jadą tam jak co roku na wakacje do dziwacznego wuja. Lecz tym razem wszystko się zmieniło. Nie było dobrych starych Ruin prowadzonych przez Ojczulka którego zastąpił George Quayle który zmienił Szlamno w Szmaragdowe Wybrzeże, a na jeziorze jeżdżą (czy też raczej pływają) motorówki i szlam wydobywający się z jeziora. Lepki, zielony szlam. I legenda. Legenda opowiadająca o Szmaragdziance - potworze morskim zamieszkującym Szlamno. Ale jedno jest pewne: jezioro skrywa swoją WIELKĄ tajemnice.
Polecam👍🏻

alagx | 2012-09-27
Przeczytana: 27 września 2012

Fajnie się czytało, bardzo lubię tą serię. Końcówka lekko inna niż przewidywałam, ale książeczka w sam raz na jakiś nudny wieczór czy coś. :)

Longina | 2014-03-29

pierwsze zetknięcie z horrorami w formie pisanej ;), przeczytałam chyba wszystkie z serii

Ewelina Kwaśniewska | 2011-07-30
Przeczytana: 2001 rok

Niezbyt straszna, ale za to ciekawa lektura na jeden wieczór. Pochłaniałam tę serię w podstawówce.

Patrycja Żurek | 2012-11-08

Zaczytywałam się tym w podstawówce! :)

Izabela W | 2011-08-11
Przeczytana: 2008 rok

Kiedyś uwielbiałam czytać te książki teraz znam już niektóre,które były w mojej bibliotece