Szafrańcowie herbu Stary Koń. Z dziejów kariery i awansu w późnośredniowiecznej Polsce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
historia
Wilczek

Praca Jerzego Sperki, poświecona jednemu z najbardziej eksponowanych rodów średniowiecznej Polski, który szczyt swej potęgi i wpływów osiągnął za panowania Władysława Jagiełły.
Wyróżnienie w kategorii monografii naukowej przyznane przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej (KLIO)

Brax | 2015-12-09

Bardzo dobra książka zawierająca obfity materiał źródłowy. Widać, że autor naprawdę odwalił kawał dobrej roboty. Poza tym książka napisana w sposób dość przystępny, ukazująca dzieje rodu Szafrańców i ich wpływ na wydarzenia polityczne. Niezbędna pozycja na półce mediewisty.

Bauero | 2015-08-10
Przeczytana: kwiecień 2014

Praca jest dysertacją doktorską. Książka pisana językiem bardzo przystępnym. Jedyna w swoim rodzaju opisująca pasjonujące dzieje rodziny Szafrańców w średniowieczu. Książka godna wznowienia!!

kodoga | 2014-11-02
Jezabel | 2011-12-18