Ticket to Tranai
837082272X
opowiadania
Shirkus

Zbiór jedenastu nie opublikowanych dotąd w Polsce opowiadań z lat 1954-68. Tytułowe opowiadanie Bilet na Tranai jest groteską, w której bohater szuka po wszystkich gwiazdach Galaktyki wymarzonej utopii, a znalazłszy to "miejsce doskonałe, czym prędzej wraca na Ziemię. Spis opowiadań: 1. Bilet na Tranai 2. Wiatr się wzmaga 3. Danta, ostatni Nowotahitańczyk 4. Najszczęśliwszy człowiek na...

Zbiór jedenastu nie opublikowanych dotąd w Polsce opowiadań z lat 1954-68.

Spis opowiadań:

6. Raj II
7. Zapach myśli
8. Żona model Ultra Deluxe
9. Pijawka
10. Agencja Uwalniania od Kłopotów
11. Ponad dziesięć, czyli Akademia

źródło opisu: Okładka, własne

SiMax | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016

Gdybym był psychoterapeutą, niniejszy zbiór przepisywałbym jako lekarstwo dla moich pacjentów.

Lekkie, "przeprzyjemne" sci-fi z duuuużą dawką humoru.

Polecam!

| 2012-05-14

Ostatnio mam szczęście do świetnie napisanych i oryginalnych zbiorów opowiadań. Parę dni temu miałem przyjemność obcować z Kronikami Marsjańskimi, a dziś zakończyłem moją przygodę z Biletem na Tranai.

Robert Sheckley tworzy olśniewające krótkie formy. Pełno jest w nich ironii i humoru. Tematyka zawartych tu jedenastu opowiadań jest bardzo różnorodna. Autor poprzez gatunek SF opisuje odwieczne problemy człowieka ( jako jednostki)oraz całej naszej cywilizacji ( jako zbiorowość).

Polecam każdemu lubującemu się w twórczości Zajdla, Chianga i Kuttnera.

Wojtek | 2017-04-28
Tomasz | 2016-12-27