Planeta bez powrotu

Tłumaczenie: Ryszard Z. Fiejtek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Brion Brandd". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro
Planet of no return
83-85100-03-2
planeta, Brion, Brandd, fundacja
Shirkus

Książka "Planeta bez powrotu" jest kontynuacją przygód Briona ("Planeta przeklętych"), który zostaje wysłany na kolejną misję Fundacji. Tym razem Brion ma zbadać planetę, na której trwa ciągła wojna dwóch zautomatyzowanych armii. Kto nimi dowodzi? Brion w towarzystwie pięknej pani doktor spróbuje znaleźć odpowiedź na to pytanie.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

byłem_fprefectem | 2014-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Jeszcze dobrze nie wyleczyli ran po pierwszej akcji, a muszą (nie mają innego wyjścia, przecież są bohaterami) ruszać na następną. I to praktycznie z gołym rękami (nóż, nawet ceramiczny, jako broń na czołgi i samoloty odrzutowe, to właściwie nic) muszą iść na wojnę, którą prowadzą właśnie zdalnie sterowane czołgi i samoloty. Przecież trzeba pomóc w ratowaniu, zapomnianych po imperialnych wojnach, ludzkich kolonii w niezmierzonym kosmosie. Tylko skąd, na planecie, której mieszkańcy mieliby problem z wynalezieniem koła (już nic nie pisząc o posługiwaniu się nim), tak zaawansowane technicznie maszyny wojenne? Dlaczego strzelają do siebie nawzajem i do tych biednych zacofanych tubylców? Kto z kim walczy i o co?

Wstępnie i występnie na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2014/01/kulki-w-pulpie.html

Sławek_82 | 2014-01-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Zamienię
Przeczytana: styczeń 2014

Mam wrażenie, że ta druga część jest odrobinę lepsza niż pierwsza. Miło i lekko się czyta. Chyba końcówka troszeczkę rozczarowuje, spodziewałem się czegoś lepszego, ale to moje subiektywne zdanie. Polecam.

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22