Szkice z filozofii potocznej z rysunkami Janusza Kapusty

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
filozofia i etyka
Anna

Autor pisze trochę o sobie, o filozofii potocznej, o zazdrości, miłości, poświęceniu i kobietach.

źródło opisu: Opracowanie własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Anna | 2010-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2010

„Szkice z filozofii potocznej” z pewnością znajdą pewną grupę swoich amatorów ponieważ jest to pozycja, która może się mieścić w wielu kategoriach. Jest to pewnie spowodowane, samym punktem widzenia a jednocześnie słowiańską duszą, naukową wiedzą, oraz ciętą ripostą Aloszy Awdiejewa. Ta książka jest zbiorem krótkich felietonów, traktujących o zwyczajnych ludzkich i sprawach, oprawionych wspaniałymi rysunkami Janusza Kapusty. Ale ci którzy myślą, że znajdą tu samo moralizatorstwo mogą się pomylić. Ja wyróżniłabym kilka sfer, których można się doszukać i o których warto wspomnieć.

Rysunki Janusza Kapusty
Nie spotkałam do tej pory (oprócz komiksów) publikacji w której rysunek miałby tak naprowadzające znaczenie na dalszą treść jak tutaj. Obrazek znajduje się przed większością rozdziałów i ma uderzyć swoją dwuznacznością i skłonić do przemyśleń co też może się znajdować na następnej stronie.

Cytaty ludzi
Gdy już nasycimy się wizją w dalszą część wprowadza nas cytat. Dobrze wiemy na...

Ina | 2016-04-02
waldekka | 2015-07-25