Afera na południu

Tłumaczenie: Paweł Lipszyc
Cykl: Dave Robicheaux (tom 7)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Dixie City Jam
Nowy Orlean, Luizjana, południe
dona

Nowy Orlean na krawędzi otchłani: gangi, mafie, handlarze narkotyków, neofaszyści i zboczeńcy grasujący w biały dzień po ulicach, przekupni policjanci, wciąż żywe animozje między białymi i czarnymi... Dave Robicheaux, były policjant, teraz właściciel wypożyczalni łodzi i zastępca szeryfa, podczas nurkowania trafia na wrak nazistowskiej łodzi podwodnej. Jego znaleziskiem niespodziewanie zaczynają się interesować konkurencyjne gangi, a także ktoś jeszcze - ktoś, kto usilnie próbuje wywołać wrażenie, że jest istotą nie z tego świata. Afera na południu Jamesa Lee Burke'a to kolejna po Elektrycznej mgle książka z Davem Robicheaux w roli głównej.

Emma | 2016-05-28
Przeczytana: 28 maja 2016

Książka odstała na półce kilka lat, sięgnęłam po nią, bo nie miałam co czytać. Przeczytałam bez większego entuzjazmu.
Akcja powieści toczy się w latach osiemdziesiątych w Nowym Orleanie. Miasto jest pokazane od najgorszej strony: walczące ze sobą gangi narkotykowe, meliny i powszechny bród. Wśród tego wszystkiego mieszka policjant Dave Robicheaux, który nurkując odkrywa łódź podwodną, pozostałość po drugiej wojnie światowej.Dwie wpływowe i rywalizujące miedzy sobą osoby próbują poznać lokalizację łodzi. Do akcji wchodzi psychopata Will Buchalter. To w skrócie szkic akcji.
Całość niezbyt przypadła mi do gustu.Owszem, akcja jest szybka, ale męczyły mnie zbyt szczegółowe opisy zbrodni. Krew przeciekała między stronami.
Książka dobra do pociągu, lub wtedy, gdy zupełnie nie ma nic innego.

Volumen | 2016-08-14

Pierwsza moja książka tego autora. Zaczęło się ciekawie ale po połowie ciężko mi się czytało. Dobry kryminał nie powiem ale czegoś mu brakowało.

annaroza | 2016-05-28
Przeczytana: 2000 rok